Wieloprzyciskowa mysz pod Linuksem

Jeszcze kilka lat temu żeby zmusić Linuksa do korzystania ze wszystkich przycisków niezbędna była instalacja imwheels teraz wystarczy skonfigurować odpowiednio server x.org (działa na pewno od 1.6.3 w górę).

 

Konfiguracja sprowadza się do edycji pliku x.org conf naszym ulubionym edytorem. Przechodzimy do sekcji myszki i dodajemy opcje:

   Option    “CorePointer”

   Option    “Buttons” “X”                   gdzie X oznacza liczbę przycisków;

   Option    “Emulate3Buttons” “yes”

   Option    “ButtonMapping” “1 2 3 5 .. X”

Pozostaje zapisać plik xorg, CTRL+ALT+BACKSPACE aby zrestartować server x’ów. Niestety aby korzystać z tych przycisków w programach musimy je odpowiednio skonfigurować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Nowy projekt

Gambas 2 – szybko prosto i przyjemnie

Następny post

Sterowanie komputerem przez Bluetooth

Powiązane posty

Modem ZTE MF636 w Orange pod Linuksem

Po tygodniu stosowania różnorakich kombinacji związanych z podłączeniem się do internetu za pomocą modemu ZTE MF636 oferowanego przez Orange, nareszcie się udało! Przedstawię pokrótce drogę, którą do tego doszedłem, gdyż różni się ona nieco od sposobów, które można znaleźć w sieci (dotyczą one głównie tego modelu oferowanego przez operatorów z Włoch i Australii).

Więcej...

Tania chińska dźwiękówka USB 3D SOUND na tajwańskim chipie TP6911

W zasadzie nie spodziewałem się, że sprzęt tej klasy w ogóle będzie reprodukował dźwięk na jakimś akceptowalnym poziomie. Porównanie tej taniej (raptem 4,52 PLN) wtyczki do wielu układów HDA Intela mimo iż nie najlepszych technologicznie ma się tak jak porównanie Syreny 105 do Volkswagena Garbusa. Oba mają swoje ogromne wady, z tym że ten pierwszy znacznie więcej...

Więcej...

Konfiguracja GPS po Bluetooth do pracy z Kismet

Kismet to program komputerowy pozwalający na pasywne wykrywanie bezprzewodowych sieci lokalnych. Umożliwia sniffing i posiada pewne cechy systemu IDS dla sieci 802.11. Kismet działa z dowolnymi kartami WiFi jednak karta musi obsługiwać tryb monitora. Kismet pozwala na przechwytywanie ramek warstwy drugiej 802.11b, 802.11a oraz 802.11g.

Więcej...