Steam dla Linuksa udostępniony

STEAM
STEAM

Valve wydało stabilną wersję Steama dla Linuksa. Z tej okazji do 21 lutego ponad 50 tytułów dla tego systemu operacyjnego dostępnych jest w promocyjnej cenie, obniżonej o 50-80 proc.

Wydanie platformy Steam dla Linuksa oficjalnie potwierdził blisko rok temu Gabe Newell, szef Valve. Jednocześnie producent gier zapowiedział przeportowanie swoich pozycji — na pierwszy ogień poszedł Left 4 Dead 2, ale szybko dołączyły kolejne tytuły. Teraz, wraz z wydaniem stabilnego Steama, dla Linuksa dostępnych jest ponad 60 gier, m.in: Half-Life, Counter-Strike 1.6, Counter-Strike: Source, Postal 2, Team Fortress 2, World of Goo. Z okazji wydania większość z nich dostępna jest 50-80 proc. taniej.

Jednocześnie Valve kontynuuje promowanie Linuksa wśród użytkowników Steama. Na stronie pobierania klienta znajdziemy, już przetłumaczoną na język polski, zachętę:

Jeszcze nie używasz Linuksa?

Ubuntu to nasza ulubiona dystrybucja Linuksa. Może chcesz go wypróbować? Możesz zainstalować i uruchomić Ubuntu z Live CD lub pendrive’a albo zainstalować go, aby działał obok systemu Windows.

Pobierz instalator Ubuntu od Canonical i zobacz, o co w tym wszystkim chodzi.

Steam dla Linuksa oficjalnie dostępny jest dla Ubuntu. Mimo to instalacja jest możliwa również na innych dystrybucjach, choć w takim wypadku producent nie daje gwarancji absolutnie bezproblemowego działania. Z czasem Valve planuje rozszerzyć paletę wspieranych dystrybucji, na razie zgodził się zmienić licencję klienta Steam, aby umożliwić jego przepakietowanie i dołączenie do repozytoriów.

Pakiet .deb klienta Steama dla Linuksa można pobrać ze strony platformy gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Tania chińska dźwiękówka USB 3D SOUND na tajwańskim chipie TP6911

Następny post

Zmiana serwera – darmowe skrzynki email już niebawem

Powiązane posty