Pierwszy w Polsce telefon z Firefox OS w sprzedaży od 12 lipca

Polski oddział T-Mobile już jutro, 12 lipca, zaoferuje w sprzedaży Alcatel One Touch Fire – pierwszy w naszym kraju smartfon z systemem operacyjnym Firefox OS. Telefon dostępny będzie w ofercie na kartę za 404 zł (w tym 90 zł na rozmowy i starter za 5 zł) lub za 1 zł w różnych taryfach abonamentowych. Aktualizacja: telefon można już nabyć na www.t-mobile.pl/pl/firefox.

Początkowo telefon Alcatel One Touch Fire dostępny będzie do kupienia jedynie przez internet, na stronie t-mobile.pl/pl/firefox. Jednak już od przyszłego tygodnia — dokładnie 15 lipca — będzie można go nabyć również w 850 salonach na terenie całego kraju.

Alcatel One Touch Fire z systemem Firefox OS ma być wiodącym modelem telefonu w ofercie Mix, dostępny będzie też na abonament — w obu przypadkach klient zapłaci za urządzenie jedynie 1 zł (również w najtańszych abonamentach). Więcej wydać będą musiały osoby zainteresowane ofertą na kartę — w tej taryfie smartfon kosztować będzie już 404 zł (w tym 90 zł na rozmowy i starter za 5 zł).

Fot.1. Pierwszy w Polsce model telefonu z Firefox OS

A jak prezentuje się specyfikacja pierwszego w Polsce telefonu z Firefox OS? Znajdziemy w nim m.in.:

  • ekran dotykowy 3,5″ o rozdzielczości 320×480 pikseli, bez obsługi multitouch,
  • procesor Qualcomm MSM7227A o taktowaniu 1 GHz, 256 MB RAM, baterię o pojemności 1400 mAh,
  • internet 2G i 3G, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0,
  • radio FM, GPS, akcelerometr.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie producenta.

Jak widać Alcatel One Touch Fire jest nieznacznie lepszy niż zaoferowany niedawno w Hiszpanii ZTE Open. Jednak cena zaproponowana przez T-Mobile — szczególnie w ofercie na kartę — wydaje się nie być tak atrakcyjna jak w przypadku Telefóniki. Czy nie przeszkodzi to w wejściu systemu Firefox OS na polski rynek?

Polska jest pierwszym krajem, w którym T-Mobile zdecydowało się na włączenie telefonu z Firefox OS do swojej oferty. Na jesieni pojawią się one również w Niemczech, Grecji oraz na Węgrzech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

KShutdown 3.0 [projekty]

Następny post

Polska chmura obliczeniowa – CC1

Powiązane posty

IBM wprowadza nowe rozwiązania dla systemu Linux

Warszawa, 17 sierpnia 2015 r. – Firma IBM ogłosiła wprowadzenie nowych serwerów LinuxONE oraz dedykowanego im zestawu otwartych aplikacji i narzędzi branżowych. Dzięki rozwinięciu oferty mainframe, jej klienci będą mogli korzystać z bezpiecznych i wydajnych rozwiązań stworzonych z myślą o analityce biznesowej i działaniu w środowisku chmur hybrydowych. Dodatkowo IBM udostępnił chmurę dla deweloperów oraz kody źródłowe oprogramowania, co pozwoli na tworzenie nowych aplikacji.

Więcej...

Linuksowa żarówka od Disney’a podłączy zabawki do Internetu

Używanie żarówek tylko do oświetlenia pokoju to już podobno przeżytek - Disney Research od jakiegoś czasu rozwija nową metodę komunikacji między urządzeniami z wykorzystaniem żarówek LED. Żarówki takie posiadają właściwości niedostępne w tradycyjnych źródłach światła - mogą w sposób kontrolowany i nieszkodliwy dla siebie emitować i odbierać modulowane światło, które może być nośnikiem danych. 

Więcej...