Pierwszy w Polsce telefon z Firefox OS w sprzedaży od 12 lipca

Polski oddział T-Mobile już jutro, 12 lipca, zaoferuje w sprzedaży Alcatel One Touch Fire – pierwszy w naszym kraju smartfon z systemem operacyjnym Firefox OS. Telefon dostępny będzie w ofercie na kartę za 404 zł (w tym 90 zł na rozmowy i starter za 5 zł) lub za 1 zł w różnych taryfach abonamentowych. Aktualizacja: telefon można już nabyć na www.t-mobile.pl/pl/firefox.

Początkowo telefon Alcatel One Touch Fire dostępny będzie do kupienia jedynie przez internet, na stronie t-mobile.pl/pl/firefox. Jednak już od przyszłego tygodnia — dokładnie 15 lipca — będzie można go nabyć również w 850 salonach na terenie całego kraju.

Alcatel One Touch Fire z systemem Firefox OS ma być wiodącym modelem telefonu w ofercie Mix, dostępny będzie też na abonament — w obu przypadkach klient zapłaci za urządzenie jedynie 1 zł (również w najtańszych abonamentach). Więcej wydać będą musiały osoby zainteresowane ofertą na kartę — w tej taryfie smartfon kosztować będzie już 404 zł (w tym 90 zł na rozmowy i starter za 5 zł).

Fot.1. Pierwszy w Polsce model telefonu z Firefox OS

A jak prezentuje się specyfikacja pierwszego w Polsce telefonu z Firefox OS? Znajdziemy w nim m.in.:

  • ekran dotykowy 3,5″ o rozdzielczości 320×480 pikseli, bez obsługi multitouch,
  • procesor Qualcomm MSM7227A o taktowaniu 1 GHz, 256 MB RAM, baterię o pojemności 1400 mAh,
  • internet 2G i 3G, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0,
  • radio FM, GPS, akcelerometr.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie producenta.

Jak widać Alcatel One Touch Fire jest nieznacznie lepszy niż zaoferowany niedawno w Hiszpanii ZTE Open. Jednak cena zaproponowana przez T-Mobile — szczególnie w ofercie na kartę — wydaje się nie być tak atrakcyjna jak w przypadku Telefóniki. Czy nie przeszkodzi to w wejściu systemu Firefox OS na polski rynek?

Polska jest pierwszym krajem, w którym T-Mobile zdecydowało się na włączenie telefonu z Firefox OS do swojej oferty. Na jesieni pojawią się one również w Niemczech, Grecji oraz na Węgrzech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

KShutdown 3.0 [projekty]

Następny post

Polska chmura obliczeniowa – CC1

Powiązane posty