Wydania KDE co 3 miesiące?

Twórcy KDE dyskutują nad propozycją zmiany cyklu wydawniczego środowiska z 6- do 3-miesięcznego. Częstsze udostępnianie nowych wersji miałoby, zdaniem części deweloperów, ułatwić pracę nad nowymi wydaniami i przyspieszyć dostarczanie nowych funkcji użytkownikom.

Obecnie nowe wydania KDE udostępniane są co około pół roku, z comiesięcznymi aktualizacjami poprawiającymi znalezione błędy. Propozycja zmiany cyklu wydawniczego zakłada jego skrócenie do trzech miesięcy, co zdaniem autorów pomysłu powinno:

  • ułatwić udostępnianie nowych funkcji użytkownikom środowiska,
  • umożliwić utrzymywanie głównej gałęzi kodu w stanie zawsze nadającym się do wydania,
  • umożliwić dystrybucjom dostarczanie nowszej wersji KDE,
  • ułatwić testowanie nowości oraz aktulizację tłumaczeń, ponieważ będzie mniej zmian w kolejnych wydaniach.

Minusem częstszych głównych wydań będzie mniejsza liczba wydań poprawkowych (tylko 2 zamiast 4–5).

Propozycja zostanie też przedyskutowana na żywo podczas rozpoczynającej się dziś tegorocznej edycji konferencji Akademy. Dyskusja o skróceniu cyklu wydawniczego odbędzie się w najbliższą środę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Polska chmura obliczeniowa – CC1

Następny post

Inteligentna mikrofalówka na Raspberry Pi

Powiązane posty

Mozilla pracuje nad zwiększeniem prywatności w trybie prywatnym

Mozilla testuje nowy, rozszerzony tryb prywatności w Firefoksie - teraz nie tylko można ukryć historię przeglądania na swoim komputerze, ale również blokować serwisy online, które śledzą na bieżąco osoby serfujące w internecie. Co prawda istnieją już wtyczki oferujące podobne funkcje, takie jak Ghostery czy Privacy Badger - jednak Firefox połączył to razem z własnym trybem prywatnym oraz wzbogacił o pełną kontrolę działania blokady.

Śledzenie polega na gromadzeniu danych przeglądania stron internetowych danej osoby - w wielu miejscach, zazwyczaj przez dołączoną treść. Strony zajmujące się śledzeniem próbują jednoznacznie zidentyfikować osobę poprzez wykorzystanie ciasteczek lub innych technologii, takich jak np. fingerprinting.

Więcej...