LibreOffice na maturze z informatyki? Potrzebna pomoc

Adam Jurkiewicz, członek grupy SuperbelfrzyRP oraz koordynator projektu Wioowszkole, prosi o pomoc w wykończeniu wersji zadań maturalnych dla LibreOfice. Jest szansa na dodanie tego pakietu do dopuszczanych programów użytkowych na maturze, jednak jedno z zadań dotyczących Access/Base jest dla niego zbyt wymagające.

 

Adam Jurkiewicz porozumiał się z Centralną Komisją Egzaminacyjną w sprawie zmian wdokumencie o zadaniach maturalnych (PDF) (+ przykładowe pliki). Jeśli do końca tego weekendu przygotuje przykłady zadań dla LibreOffice i prześle je w oficjalnym piśmie, to CKE postara się propozycję uwzględnić i wydać oficjalny komunikat. Większość zadań udało się już opracować, ale jedno z nich — zadanie 19. (Korek) ze strony 56 PDF-a, dotyczące baz danych Access/Base — okazało się zbyt wymagające.

Dlatego prosi o dobrą duszę lepiej znającą te programy o pobranie i zainstalowanie (może być na maszynie wirtualnej) dystrybucji SRU_Desktop 2.12 (instrukcja). Następnie z wykorzystaniem tamtej wersji LibreOffice opracowanie zadania w sposób analogiczny do pozostałych — opisy najlepiej umieścić od razu w dokumencie na abix.info.pl:9001/p/CKE_LIBRE_2015, zrzuty ekranu w formacie PNG wysłać bezpośrednio do Adama Jurkiewicza na jego adres e-mail: a.jurkiewicz na abix.info.pl, ponieważ musi on przygotować dla CKE wersję SRU_Desktop z tym dokumentem dla LibreOffice.

Obecnie CKE pozwala na zdawanie matury z informatyki na Linuksie z KDE oraz OpenOffice. Dzięki wysiłkom Adama Jurkiewicza jest szansa na dołączenie do grupy dopuszczalnych pakietów biurowych również LibreOffice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni post

WiOO w 160 szkołach Regionu Brukseli

Następny post

Połączenie projektów LXDE-Qt i Razor-Qt

Powiązane posty
SUSE Product Box LES SAP

SUSE Linux Enterprise systemem operacyjnym dla SAP HANA Express Edition

Warszawa, 20 września 2016 r. - Firma SUSE poinformowała o bezpłatnym udostępnieniu systemu SUSE Linux Enterprise Server for SAP® Applications w ramach nowego rozwiązania SAP HANA, express edition. Jest to uproszczona wersja platformy SAP HANA, która dzięki połączeniu z najpopularniejszą platformą linuksową do uruchamiania aplikacji SAP pozwala użytkownikom systemów Microsoft Windows i Mac OS X na łatwe i wygodne projektowanie nowych aplikacji na platformę SAP HANA.

Więcej...