LibreOffice na maturze z informatyki? Potrzebna pomoc

Adam Jurkiewicz, członek grupy SuperbelfrzyRP oraz koordynator projektu Wioowszkole, prosi o pomoc w wykończeniu wersji zadań maturalnych dla LibreOfice. Jest szansa na dodanie tego pakietu do dopuszczanych programów użytkowych na maturze, jednak jedno z zadań dotyczących Access/Base jest dla niego zbyt wymagające.

 

Adam Jurkiewicz porozumiał się z Centralną Komisją Egzaminacyjną w sprawie zmian wdokumencie o zadaniach maturalnych (PDF) (+ przykładowe pliki). Jeśli do końca tego weekendu przygotuje przykłady zadań dla LibreOffice i prześle je w oficjalnym piśmie, to CKE postara się propozycję uwzględnić i wydać oficjalny komunikat. Większość zadań udało się już opracować, ale jedno z nich — zadanie 19. (Korek) ze strony 56 PDF-a, dotyczące baz danych Access/Base — okazało się zbyt wymagające.

Dlatego prosi o dobrą duszę lepiej znającą te programy o pobranie i zainstalowanie (może być na maszynie wirtualnej) dystrybucji SRU_Desktop 2.12 (instrukcja). Następnie z wykorzystaniem tamtej wersji LibreOffice opracowanie zadania w sposób analogiczny do pozostałych — opisy najlepiej umieścić od razu w dokumencie na abix.info.pl:9001/p/CKE_LIBRE_2015, zrzuty ekranu w formacie PNG wysłać bezpośrednio do Adama Jurkiewicza na jego adres e-mail: a.jurkiewicz na abix.info.pl, ponieważ musi on przygotować dla CKE wersję SRU_Desktop z tym dokumentem dla LibreOffice.

Obecnie CKE pozwala na zdawanie matury z informatyki na Linuksie z KDE oraz OpenOffice. Dzięki wysiłkom Adama Jurkiewicza jest szansa na dołączenie do grupy dopuszczalnych pakietów biurowych również LibreOffice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

WiOO w 160 szkołach Regionu Brukseli

Następny post

Połączenie projektów LXDE-Qt i Razor-Qt

Powiązane posty

Linux Foundation publikuje wskazówki bezpieczeństwa dla desktopów

Jeżeli jesteś użytkownikiem Linuksa i pracujesz zdalnie, np. jako administrator - warto zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo swojego komputera. Z pewnością będzie do tego pomocny zestaw wewnętrznych wskazówek przygotowanych dla Linux Foundation. Konstantin Ryabitsev - szef do spraw usług związanych z pracą grupową w Linux Foundation, zamieścił listę zaleceń związanych z bezpieczeństwem dla pracowników fundacji, którzy w większości pracują zdalnie. 

Więcej...
Steve Ballmer

Półżartem – czarny dzień dla Linuksa? Steve Ballmer odchodzi!

W ostatni piątek Steve Ballmer poinformował o swoim przejściu na emeryturę. Piastujący od 2000 roku stanowisko szefa Microsoftu charyzmatyczny Ballmer przekornie nazywany był często przyjacielem Linuksa. Negatywne kampanie marketingowe oraz nieudane wydanie systemu Windows Vista przyczyniły się wbrew zamierzeniom do większej popularności Linuksa. Ostatnie kontrowersje wokół intefejsu Metro w Windows 8 oraz usłudze SmartScreen - zbierającej informacje o każdej aplikacji instalowanej w systemie i wysyłającej je do firmy Microsoft, zdaniem wielu osób znów mogą przyczynić się do wzrostu zainteresowania systemami Linux i Mac OS.

Co ciekawe po ogłoszeniu rezygnacji Ballmera ze stanowiska akcje Microsoftu na giełdzie momentalnie wzrosły - czyżby to był "czarny dzień" dla Linuksa? :)

Więcej...