LibreOffice na maturze z informatyki? Potrzebna pomoc

Adam Jurkiewicz, członek grupy SuperbelfrzyRP oraz koordynator projektu Wioowszkole, prosi o pomoc w wykończeniu wersji zadań maturalnych dla LibreOfice. Jest szansa na dodanie tego pakietu do dopuszczanych programów użytkowych na maturze, jednak jedno z zadań dotyczących Access/Base jest dla niego zbyt wymagające.

 

Adam Jurkiewicz porozumiał się z Centralną Komisją Egzaminacyjną w sprawie zmian wdokumencie o zadaniach maturalnych (PDF) (+ przykładowe pliki). Jeśli do końca tego weekendu przygotuje przykłady zadań dla LibreOffice i prześle je w oficjalnym piśmie, to CKE postara się propozycję uwzględnić i wydać oficjalny komunikat. Większość zadań udało się już opracować, ale jedno z nich — zadanie 19. (Korek) ze strony 56 PDF-a, dotyczące baz danych Access/Base — okazało się zbyt wymagające.

Dlatego prosi o dobrą duszę lepiej znającą te programy o pobranie i zainstalowanie (może być na maszynie wirtualnej) dystrybucji SRU_Desktop 2.12 (instrukcja). Następnie z wykorzystaniem tamtej wersji LibreOffice opracowanie zadania w sposób analogiczny do pozostałych — opisy najlepiej umieścić od razu w dokumencie na abix.info.pl:9001/p/CKE_LIBRE_2015, zrzuty ekranu w formacie PNG wysłać bezpośrednio do Adama Jurkiewicza na jego adres e-mail: a.jurkiewicz na abix.info.pl, ponieważ musi on przygotować dla CKE wersję SRU_Desktop z tym dokumentem dla LibreOffice.

Obecnie CKE pozwala na zdawanie matury z informatyki na Linuksie z KDE oraz OpenOffice. Dzięki wysiłkom Adama Jurkiewicza jest szansa na dołączenie do grupy dopuszczalnych pakietów biurowych również LibreOffice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

WiOO w 160 szkołach Regionu Brukseli

Następny post

Połączenie projektów LXDE-Qt i Razor-Qt

Powiązane posty

Barcelona przechodzi na Wolne Oprogramowanie

Jak poinformował hiszpański magazyn El País, miasto Barcelona planuje do końca wiosny 2019 roku dokonać migracji swoich systemów informatycznych z oprogramowania własnościowego i systemów Windows na alternatywne rozwiązania Open Source oraz Linuksa. Według opracowanej strategii w pierwszej kolejności zostaną zastąpione wszystkie aplikacje użytkowników na otwartoźródłowe, a końcowym etapem będzie zastąpienie systemów operacyjnych Linuksem.

Więcej...