Połączenie projektów LXDE-Qt i Razor-Qt

Deweloperzy LXDE-Qt i Razor-Qt podjęli decyzję o połączeniu obu projektów w jeden. Wkrótce ukaże się ostatnie wydanie tego drugiego w dotychczasowej postaci, a nad dalszym rozwojem lekkiego środowiska graficznego opartego na bibliotece Qt deweloperzy będą pracowali już wspólnie.

 

Niedawno ukazały się pierwsze wyniki eksperymentów twórców LXDE w portowaniu środowiska na bibliotekę Qt — udało im się przepisać m.in. panel środowiska lxpanel, menedżer plików PCManFM oraz stworzyli zupełnie nową przeglądarkę grafiki LxImage-Qt wzorowaną na GPicView używanym w normalnej edycji środowiska. Ponieważ LXDE-Qt powstawał w porozumieniu i przy współpracy z deweloperami Razor-Qt, wśród części komentatorów pojawiły się plotki o możliwym połączeniu oby środowisk.

W końcu plotki zostały rozwiane. Jerome Leclanche z Razor-Qt poinformował na grupie dyskusyjnej, że oba projekty połączą wysiłki w stworzeniu jednego lekkiego środowiska opartego na bibliotece Qt. Deweloperzy chcą połączyć najlepsze elementy Razor-Qt i LXDE, włączając lub portując je do LXDE-Qt.

Dotychczasowa, oparta na GTK+, edycja LXDE będzie nadal rozwijana i dostępna dla użytkowników tak długo jak to możliwe — czyli dopóki biblioteka GTK+2 będzie w powszechnym użyciu.

Przed ostatecznym połączeniem deweloperzy Razor-Qt chcą wydać jeszcze wersję 0.6 środowiska w dotychczasowej postaci (choć z pewnymi usprawnieniami z połączenia z LXDE). Powinna ona ukazać się już wkrótce.

Po wydaniu Razor-Qt 0.6 deweloperzy środowiska nie planują dalszego utrzymywania tej gałęzi samodzielnie, skoncentrują swoją uwagę całkowicie na LXDE-Qt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

LibreOffice na maturze z informatyki? Potrzebna pomoc

Następny post

Geeksphone Peak+ z Firefox OS w przedsprzedaży

Powiązane posty
suse manager

SUSE Manager dostępny w chmurach publicznych

Warszawa, 12 sierpnia 2015 r. - Narzędzie SUSE Manager do zarządzania serwerami Linux jest już dostępne w chmurach publicznych w ramach programu "bring-your-own-subscription". Program ten umożliwia klientom przeniesienie wykorzystywanych w swojej organizacji abonamentów na oprogramowanie SUSE Manager do publicznych chmur udostępnianych przez dostawców mających status SUSE Certified Cloud Service Providers, takich jak Amazon Web Services (AWS), Google Compute Engine i Microsoft Azure.

Więcej...

Hand of Thief – trojan na Linuksa

Na rynku cyberprzestępców krążyć zaczął trojan Hand of Thief, który za cel obiera sobie klientów banków korzystających z platformy Linux. Nowe zagrożenie opisali specjaliści od zabezpieczeń z firmy RSA.

Trojan o nazwie Hand of Thief potrafi podsłuchiwać sesje HTTP i HTTPS na większości przeglądarek (m.in. Firefox i Chrome), posiada wbudowanego backdoora, blokuje wybrane adresy aby utrudnić pozbycie się go oraz zabezpieczenie przed zdebugowaniem przez specjalistów od zabezpieczeń. Nie różni się tym samym od setek podobnych złośliwych programów, których zadaniem jest zdobycie dostępu do kont bankowości elektronicznej. To co go wyróżnia na ich tle, to platforma, na której działa — jest nią Linux.

Więcej...