Geeksphone Peak+ z Firefox OS w przedsprzedaży

Hiszpańska firma Geeksphone udostępniła w przedsprzedaży swój najnowszy model telefonu o nazwie Peak+. Jest to następca deweloperskiego smartfonu Peak, tym razem skierowany do użytkowników końcowych. Producent uwzględnił w nim uwagi klientów, zwiększając dwukrotnie ilość RAM-u oraz poprawiając jakość obudowy.

 

Peak+ w przedsprzedaży można nabyć w promocyjnej cenie 149 euro (ok. 640 zł, tyle samo co model Peak), po udostępnieniu smartfonu w normalnej ofercie — co nastąpić ma w połowie września — jego koszt się zwiększy (choć nie wiadomo do jakiego poziomu). Geeksphone w najnowszym telefonie podwoił dostępną pamięć RAM do 1 GB, a także poprawił wykonanie obudowy — jest ona ładniejsza oraz zbudowana z materiałów lepszej jakości. Ponadto Peak+ domyślnie dostarczany będzie z nowszą wersją Firefox OS — wydaniem 1.1.

Fot.1. Geeksphone Peak+

Pozostałe parametry smartfonu pozostały bez zmian w stosunku do deweloperskiego Peak:

  • dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 1,2 GHz,
  • wyświetlacz 4,3″ qHD,
  • 8 Mpx kamera z tyłu i 2 Mpx kamera z przodu,
  • 4 GB przestrzeni dyskowej,
  • łączność 2G i 3G,
  • bateria o pojemności 1800 mAh.

Geeksphone Peak+ można zamówić w sklepie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Połączenie projektów LXDE-Qt i Razor-Qt

Następny post

XBMC ze wstępną obsługą Waylanda i Mira

Powiązane posty

Dedykowany wyświetlacz dotykowy dla Raspberry Pi

Na blogu Raspberry Pi pojawiła się informacja o wprowadzeniu do sprzedaży dedykowanego, pojemnościowego ekranu dotykowego. Poszukiwania takiego ekranu dla "maliny" trwały dwa lata, bo mniej więcej od takiego czasu pojawiały się informacje o takim ekranie. Panel posiada przekątną o długości 7 cali oraz rozdzielczość 800x480 pikseli - czyli stawia go raczej w roli dodatkowego wyświetlacza informacyjnego niż jako w pełni funkcjonalnego ekranu do pracy.

Więcej...