Geeksphone Peak+ z Firefox OS w przedsprzedaży

Hiszpańska firma Geeksphone udostępniła w przedsprzedaży swój najnowszy model telefonu o nazwie Peak+. Jest to następca deweloperskiego smartfonu Peak, tym razem skierowany do użytkowników końcowych. Producent uwzględnił w nim uwagi klientów, zwiększając dwukrotnie ilość RAM-u oraz poprawiając jakość obudowy.

 

Peak+ w przedsprzedaży można nabyć w promocyjnej cenie 149 euro (ok. 640 zł, tyle samo co model Peak), po udostępnieniu smartfonu w normalnej ofercie — co nastąpić ma w połowie września — jego koszt się zwiększy (choć nie wiadomo do jakiego poziomu). Geeksphone w najnowszym telefonie podwoił dostępną pamięć RAM do 1 GB, a także poprawił wykonanie obudowy — jest ona ładniejsza oraz zbudowana z materiałów lepszej jakości. Ponadto Peak+ domyślnie dostarczany będzie z nowszą wersją Firefox OS — wydaniem 1.1.

Fot.1. Geeksphone Peak+

Pozostałe parametry smartfonu pozostały bez zmian w stosunku do deweloperskiego Peak:

  • dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 1,2 GHz,
  • wyświetlacz 4,3″ qHD,
  • 8 Mpx kamera z tyłu i 2 Mpx kamera z przodu,
  • 4 GB przestrzeni dyskowej,
  • łączność 2G i 3G,
  • bateria o pojemności 1800 mAh.

Geeksphone Peak+ można zamówić w sklepie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Połączenie projektów LXDE-Qt i Razor-Qt

Następny post

XBMC ze wstępną obsługą Waylanda i Mira

Powiązane posty

Dedykowany wyświetlacz dotykowy dla Raspberry Pi

Na blogu Raspberry Pi pojawiła się informacja o wprowadzeniu do sprzedaży dedykowanego, pojemnościowego ekranu dotykowego. Poszukiwania takiego ekranu dla "maliny" trwały dwa lata, bo mniej więcej od takiego czasu pojawiały się informacje o takim ekranie. Panel posiada przekątną o długości 7 cali oraz rozdzielczość 800x480 pikseli - czyli stawia go raczej w roli dodatkowego wyświetlacza informacyjnego niż jako w pełni funkcjonalnego ekranu do pracy.

Więcej...

Google wypuściło na rynek inteligentny router WiFi oparty o Gentoo

Google wraz z firmą TP-Link udostępniły bazujący na Gentoo Linux router o nazwie OnHub - z wbudowanymi 13 antenami WiFi, anteną Bluetooth oraz ZigBee. Całość może być kontrolowana za pomocą mobilnej aplikacji dla Androida oraz iOS.

Kosztujący 200 USD router ma potencjalnie służyć jako domowe centrum sterowania inteligentnymi urządzeniami, a pod koniec roku Google planuje wypuścić kolejne urządzenia spod znaku OnHub, tym razem przy współpracy z Asusem.

Więcej...