Geeksphone Peak+ z Firefox OS w przedsprzedaży

Hiszpańska firma Geeksphone udostępniła w przedsprzedaży swój najnowszy model telefonu o nazwie Peak+. Jest to następca deweloperskiego smartfonu Peak, tym razem skierowany do użytkowników końcowych. Producent uwzględnił w nim uwagi klientów, zwiększając dwukrotnie ilość RAM-u oraz poprawiając jakość obudowy.

 

Peak+ w przedsprzedaży można nabyć w promocyjnej cenie 149 euro (ok. 640 zł, tyle samo co model Peak), po udostępnieniu smartfonu w normalnej ofercie — co nastąpić ma w połowie września — jego koszt się zwiększy (choć nie wiadomo do jakiego poziomu). Geeksphone w najnowszym telefonie podwoił dostępną pamięć RAM do 1 GB, a także poprawił wykonanie obudowy — jest ona ładniejsza oraz zbudowana z materiałów lepszej jakości. Ponadto Peak+ domyślnie dostarczany będzie z nowszą wersją Firefox OS — wydaniem 1.1.

Fot.1. Geeksphone Peak+

Pozostałe parametry smartfonu pozostały bez zmian w stosunku do deweloperskiego Peak:

  • dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 1,2 GHz,
  • wyświetlacz 4,3″ qHD,
  • 8 Mpx kamera z tyłu i 2 Mpx kamera z przodu,
  • 4 GB przestrzeni dyskowej,
  • łączność 2G i 3G,
  • bateria o pojemności 1800 mAh.

Geeksphone Peak+ można zamówić w sklepie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

Połączenie projektów LXDE-Qt i Razor-Qt

Następny post

XBMC ze wstępną obsługą Waylanda i Mira

Powiązane posty

IBM wprowadza nowe rozwiązania dla systemu Linux

Warszawa, 17 sierpnia 2015 r. – Firma IBM ogłosiła wprowadzenie nowych serwerów LinuxONE oraz dedykowanego im zestawu otwartych aplikacji i narzędzi branżowych. Dzięki rozwinięciu oferty mainframe, jej klienci będą mogli korzystać z bezpiecznych i wydajnych rozwiązań stworzonych z myślą o analityce biznesowej i działaniu w środowisku chmur hybrydowych. Dodatkowo IBM udostępnił chmurę dla deweloperów oraz kody źródłowe oprogramowania, co pozwoli na tworzenie nowych aplikacji.

Więcej...

Linuksowa żarówka od Disney’a podłączy zabawki do Internetu

Używanie żarówek tylko do oświetlenia pokoju to już podobno przeżytek - Disney Research od jakiegoś czasu rozwija nową metodę komunikacji między urządzeniami z wykorzystaniem żarówek LED. Żarówki takie posiadają właściwości niedostępne w tradycyjnych źródłach światła - mogą w sposób kontrolowany i nieszkodliwy dla siebie emitować i odbierać modulowane światło, które może być nośnikiem danych. 

Więcej...