GNOME poprawi prywatność i bezpieczeństwo użytkowników

Fundacja GNOME z powodzeniem zakończyła zbiórkę funduszy na poprawienie prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Zebrane 20 tys. dolarów zostanie przeznaczone na rozwój narzędzi ułatwiających szyfrowanie dysków, izolację aplikacji oraz anonimizację podczas przeglądania sieci.

 

Fundacja GNOME zakończyła kolejną zbiórkę funduszy na rozwój tworzonego przez siebie środowiska graficznego. Tym razem zebrane środki przeznaczone mają być na poprawę prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Deweloperzy chcą stworzyć lub ulepszyć narzędzia związane z:

  • izolacją wybranych aplikacji,
  • szyfrowaniem dysków,
  • obsługą Tora i VPN,
  • konfiguracją ustawień dotyczących prywatności w całym systemie,
  • zabezpieczeniami antyphishingowymi.

Ponadto Fundacja GNOME zachęca do zgłaszania własnych propozycji poprawy prywatności i bezpieczeństwa. Szczegóły związane z planowanymi pracami zostaną zdradzone wkrótce.

Fundacja GNOME dziękuje wszystkim uczetnikom zbiórki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

Apache OpenOffice 4.0 i LibreOffice 4.1 wydane

Następny post

Calligra 2.7 wydana

Powiązane posty
suse manager

SUSE Manager dostępny w chmurach publicznych

Warszawa, 12 sierpnia 2015 r. - Narzędzie SUSE Manager do zarządzania serwerami Linux jest już dostępne w chmurach publicznych w ramach programu "bring-your-own-subscription". Program ten umożliwia klientom przeniesienie wykorzystywanych w swojej organizacji abonamentów na oprogramowanie SUSE Manager do publicznych chmur udostępnianych przez dostawców mających status SUSE Certified Cloud Service Providers, takich jak Amazon Web Services (AWS), Google Compute Engine i Microsoft Azure.

Więcej...

Firefox 40 przyniesie poprawę wydajności grafiki i odtwarzania filmów

Nowe, stabilne wydanie Firefoksa z numerem 40 już się szykuje, więc pewnie minie dzień, dwa zanim trafi do repozytoriów dystrybucji - ale na razie bazując na liście zmian wersji beta możemy zdradzić parę szczegółów co nas czeka w nadchodzącej wersji. Będzie parę istotnych zmian, w tym szczególnie ważne dla użytkowników Linuksa.

 

Ważną zmianą jest wprowadzenie ostrzeżeń dla rozszerzeń niepodpisanych cyfrowo i zweryfikowanych przez Mozillę. Dzięki temu instalując takie rozszerzenie użytkownik będzie informowany komunikatem o zagrożeniach wynikających z jego instalacji i producent odradza jego stosowanie. Dodatkowo sama zakładka do zarządzania rozszerzeniami została zmieniona wizualnie i dopasowuje się stylem do reszty zakładek z ustawieniami.

Więcej...