PuTTY 0.63 wydany

Twórca klienta SSH PuTTY udostępnił nowe wydanie oznaczone numerem 0.63. W najnowszym wydaniu narzędzia usunięto dwa błędy związane z bezpieczeństwem oraz dodano szereg innych zmian.

 

PuTTY 0.63 ukazał się ponad półtora roku po premierze poprzedniej wersji. Najnowsze wydanie, oznaczone jako beta, udostępnione zostało w związku z niedawno znalezionymi błędami bezpieczeństwa:

  • pierwszy pozwalał odpowiednio spreparowanemu serwerowi SSH na doprowadzenia do awarii programu PuTTY,
  • drugi powodował pozostawienie w pamięci programu klucza prywatnego, co groziło odczytaniem go przez inne programy.

Ponadto w Puttym 0.63 dodano szereg mniejszych zmian, ich pełną listę znaleźć można w dzienniku zmian.

PuTTY to graficzny klient SSH, a także telnet i rlogin. Najpopularniejszy jest na platformie Windows, jednak posiada również — o czym wielu zapomina — wersję dla Linuksa.

Kod źródłowy oraz gotowa binarka dla Windows dostępne są do pobrania ze strony projektu. Pakiety w repozytoriach dystrybucji pojawią się zależnie od ich modelu rozwojowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Calligra 2.7 wydana

Następny post

Hand of Thief – trojan na Linuksa

Powiązane posty

Plasma 5.4 – nowe wydanie pulpitu KDE

25 sierpnia 2015 ukazała się nowa wersja Plasmy z serii 5. Wydanie to przynosi garść ciekawych zmian kosmetycznych oraz usprawnień takich jak obsługa wysokich DPI, autokompletację w KRunner czy też nowe ikony Breeze, które mają ujednolicić stronę wizualną KDE. Można również spojrzeć nieco w przyszłość i zapoznać się z przedsmakiem działania sesji Waylanda.

Więcej...