PuTTY 0.63 wydany

Twórca klienta SSH PuTTY udostępnił nowe wydanie oznaczone numerem 0.63. W najnowszym wydaniu narzędzia usunięto dwa błędy związane z bezpieczeństwem oraz dodano szereg innych zmian.

 

PuTTY 0.63 ukazał się ponad półtora roku po premierze poprzedniej wersji. Najnowsze wydanie, oznaczone jako beta, udostępnione zostało w związku z niedawno znalezionymi błędami bezpieczeństwa:

  • pierwszy pozwalał odpowiednio spreparowanemu serwerowi SSH na doprowadzenia do awarii programu PuTTY,
  • drugi powodował pozostawienie w pamięci programu klucza prywatnego, co groziło odczytaniem go przez inne programy.

Ponadto w Puttym 0.63 dodano szereg mniejszych zmian, ich pełną listę znaleźć można w dzienniku zmian.

PuTTY to graficzny klient SSH, a także telnet i rlogin. Najpopularniejszy jest na platformie Windows, jednak posiada również — o czym wielu zapomina — wersję dla Linuksa.

Kod źródłowy oraz gotowa binarka dla Windows dostępne są do pobrania ze strony projektu. Pakiety w repozytoriach dystrybucji pojawią się zależnie od ich modelu rozwojowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Calligra 2.7 wydana

Następny post

Hand of Thief – trojan na Linuksa

Powiązane posty

Mozilla pracuje nad zwiększeniem prywatności w trybie prywatnym

Mozilla testuje nowy, rozszerzony tryb prywatności w Firefoksie - teraz nie tylko można ukryć historię przeglądania na swoim komputerze, ale również blokować serwisy online, które śledzą na bieżąco osoby serfujące w internecie. Co prawda istnieją już wtyczki oferujące podobne funkcje, takie jak Ghostery czy Privacy Badger - jednak Firefox połączył to razem z własnym trybem prywatnym oraz wzbogacił o pełną kontrolę działania blokady.

Śledzenie polega na gromadzeniu danych przeglądania stron internetowych danej osoby - w wielu miejscach, zazwyczaj przez dołączoną treść. Strony zajmujące się śledzeniem próbują jednoznacznie zidentyfikować osobę poprzez wykorzystanie ciasteczek lub innych technologii, takich jak np. fingerprinting.

Więcej...
suse manager

SUSE Manager dostępny w chmurach publicznych

Warszawa, 12 sierpnia 2015 r. - Narzędzie SUSE Manager do zarządzania serwerami Linux jest już dostępne w chmurach publicznych w ramach programu "bring-your-own-subscription". Program ten umożliwia klientom przeniesienie wykorzystywanych w swojej organizacji abonamentów na oprogramowanie SUSE Manager do publicznych chmur udostępnianych przez dostawców mających status SUSE Certified Cloud Service Providers, takich jak Amazon Web Services (AWS), Google Compute Engine i Microsoft Azure.

Więcej...