Amarok 2.8 wydany

Deweloperzy Amaroka udostępnili wydanie 2.8 odtwarzacza, o nazwie kodowej Return To The Origin. W jego najnowszym wydaniu dodano m.in. nowy aplet do wizualizacji analizatora dźwięku, płynne wyciszanie podczas pauzowania oraz wiele udoskonaleń w interfejsie graficznym i wydajności.   Amarok to odtwarzacz muzyki dla środowiska KDE, charakteryzujący się szerokim wykorzystaniem bazy multimediów. W najnowszym wydaniu 2.8 deweloperzy szczególny nacisk położyli na poprawę stabilności, wydajności i dopracowania programu — podobnej jak w serii 1.x odtwarzacza.

 


Rys.1. Najnowsze wydanie Amaroka 2.8

Wśród najważniejszych zmian w Amaroku 2.8 znajdziemy:

  • nowy aplet do wizualizacji analizatora dźwięku,
  • płynne wyciszanie podczas pauzowania,
  • liczne usprawnienia w interfejsie użytkownika, w tym lepsza obsługa alternatywnych motywów kolorystycznych,
  • znacznie ulepszona obsługa bazy danych MusicBrainz,
  • dostosowywanie się do opcji zarządzania energią,
  • liczne poprawki wydajności.

Część zmian jest wynikiem pierwszych efektów prac studentów rozwijających Amaroka w ramach GSoC, w tym naszego rodaka Konrada Zemka.

Pełną listę zmian znaleźć można w ogłoszeniu. Tam też znajdują się odnośniki do pobrania kodu źródłowego oraz instrukcje instalacji w wybranych dystrybucjach Linuksa i innych systemach uniksowych oraz na Windows i MacOS X. Oficjalne pakiety pojawią się w repozytoriach dystrybucji zależnie od ich modelu rozwojowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

KDE 4.11 z eksperymentalną obsługą Waylanda

Następny post

Linux… 22 lata później

Powiązane posty
sles for arm

Premiera systemu SUSE Linux Enterprise Server dla serwerów z procesorami ARM

Firma SUSE poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania SUSE Linux Enterprise Server for ARM. To pierwsza komercyjna dystrybucja systemu Linux zoptymalizowana pod kątem serwerów o architekturze AArch64 z procesorami ARM. Objęta jest kompleksową pomocą techniczną. Pozwoli dostawcom sprzętu i oprogramowania na szybsze tworzenie i dostarczanie klientom innowacyjnych rozwiązań w oparciu o procesory ARM.

Więcej...