Amarok 2.8 wydany

Deweloperzy Amaroka udostępnili wydanie 2.8 odtwarzacza, o nazwie kodowej Return To The Origin. W jego najnowszym wydaniu dodano m.in. nowy aplet do wizualizacji analizatora dźwięku, płynne wyciszanie podczas pauzowania oraz wiele udoskonaleń w interfejsie graficznym i wydajności.   Amarok to odtwarzacz muzyki dla środowiska KDE, charakteryzujący się szerokim wykorzystaniem bazy multimediów. W najnowszym wydaniu 2.8 deweloperzy szczególny nacisk położyli na poprawę stabilności, wydajności i dopracowania programu — podobnej jak w serii 1.x odtwarzacza.

 


Rys.1. Najnowsze wydanie Amaroka 2.8

Wśród najważniejszych zmian w Amaroku 2.8 znajdziemy:

  • nowy aplet do wizualizacji analizatora dźwięku,
  • płynne wyciszanie podczas pauzowania,
  • liczne usprawnienia w interfejsie użytkownika, w tym lepsza obsługa alternatywnych motywów kolorystycznych,
  • znacznie ulepszona obsługa bazy danych MusicBrainz,
  • dostosowywanie się do opcji zarządzania energią,
  • liczne poprawki wydajności.

Część zmian jest wynikiem pierwszych efektów prac studentów rozwijających Amaroka w ramach GSoC, w tym naszego rodaka Konrada Zemka.

Pełną listę zmian znaleźć można w ogłoszeniu. Tam też znajdują się odnośniki do pobrania kodu źródłowego oraz instrukcje instalacji w wybranych dystrybucjach Linuksa i innych systemach uniksowych oraz na Windows i MacOS X. Oficjalne pakiety pojawią się w repozytoriach dystrybucji zależnie od ich modelu rozwojowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

KDE 4.11 z eksperymentalną obsługą Waylanda

Następny post

Linux… 22 lata później

Powiązane posty

Nowości: CUPS 2.1.0 z obsługą drukarek 3D, nowe sterowniki NVIDII oraz jądro 4.2

Prezentujemy mały skrót najciekawszych ostatnio wydanych wersji oprogramowania.

Najważniejszym wydarzeniem jest wydane z tygodniowym opóźnieniem nowe jądro Linuksa o numerze 4.2. Jak twierdzi Linus Torvalds w poście informującym o wydaniu opóźnienie raczej nie spowodowało dużych problemów, a przy okazji przez ten tydzień udało się wprowadzić jeszcze parę poprawek. Tym samym rozpoczęły się prace nad gałęzią o numerze 4.3. Chętni mogą już więc przetestować nowe jądro - źródła do pobrania jak zwykle na Kernel.org.

Więcej...