Unlock Root – Rootowanie Androida

Pewnie nie raz, podczas używania systemu Android spotkałeś się z komunikatem “Don’t have permission…”, podczas próby otwarcia/edycji systemowego pliku/aplikacji. Android to w 70% zwykły Linux czyli posiada dwa domyślne konta – root(a) oraz user(a). User może tylko zapisywać i odczytywać pliki, które sam utworzył bądź ma do tego odpowiednie uprawnienia. Konto superużytkownika (root) może edytować wszystkie pliki bez żadnych przeszkód. Tak więc jak go zrootować? Zobaczcie sami!

 

Proces rootowania wykonujesz na własną odpowiedzialność!!!

Jest 99,5% pewności że nic się nie stanie, jednak pamiętaj żeby telefon był naładowany w 70%, ponieważ proces rootowania jest bateriożerny!

Większość telefonów z Androidem da się zrootować w bardzo prosty sposób. Jest on następujący:

1. Pobierz i zainstaluj program do zarządzania twoim telefonem z komputera.

2. Pobierz i zainstaluj program Unlock Root ze strony http://www.unlockroot.com. Na tej stronie znajduje się też lista obsługiwanych urządzeń. Oprócz urządzeń przedstawionych na tej stronie obsługiwane są wszystkie telefony z Androidem 2.2, 2.3, 4.0, 4.0.1, 4.0.2, 4.0.3.

3. Uruchom program Unlock Root.

4. Sprawdź, czy w twoim telefonie włączone jest Debugowanie USB. Opcja ta znajduje się w: Menu –> Ustawienia –> Opcje programistyczne –> Debugowanie USB 

5. Podłącz telefon do komputera i zaczekaj, aż Unlock Root wykryje twój telefon.

6. Kliknij przycisk Root. W tym momencie rozpoczęło się rootowanie twojego telefonu. Proces ten potrwa kilkadziesiąt sekund. 

7. Program będzie namawiał Cię do zainstalowania jakiegoś innego programu. Kliknij “No”.

8. Po zakończeniu procesu rootowania program spyta Cię czy chcesz uruchomić ponownie telefon – kliknij “Reboot”.

Gratulacje!!! Zrootowałeś swój telefon!

Pamiętaj, aby nie usuwać aplikacji SuperSU w swoim telefonie. Służy ona do zarządzania prawami Superużytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Steve Ballmer

Półżartem – czarny dzień dla Linuksa? Steve Ballmer odchodzi!

Następny post
WarGame

Wargame AirLand Battle dostępny na Linuksa

Powiązane posty

Instalacja Grsecurity

Grsecurity jest popularną łatą nakładaną na kod źródłowy jądra Linux, zwiększającą jego bezpieczeństwo, dzięki czemu możemy uniknąć wielu ataków zdalnych i lokalnych. Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że nie polecam instalowania grsec na desktopach, a jedynie serwerach, ponieważ wynika z tego powodu wiele problemów, m.in. z odpaleniem środowiska graficznego. Instalacja nie jest zbytnio skomplikowana, opiszę ją tradycyjnie na przykładzie dystrybucji Debian GNU/Linux oraz wersji kernel 2.6.31.5, w przypadku instalacji nowszej wersji potrzeba tylko zwrócić uwagę żeby zmienić numer wersji w komendach.

Więcej...