Linux.pl 2.0

Z przyjemnością przekazujemy Wam nową wersję naszej strony!   Nowa odsłona nawiązuje nieco wizualnie i kolorystyką do poprzedniej, jednakże to już jest zupełnie nowy silnik z innymi możliwościami. Strona została oparta o CMS Joomla, zaś forum o skrypt SMF (Simple Machines Forum). Testowaliśmy wcześniej takie rozwiązania jak Typo3, czy też stworzenie kondu w oparciu o framework Symfony. Jednakże wybór Joomli był najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na stworzenie nowego Linux.pl, przeniesienie najważniejszych treści oraz w przyszłości ewentualne aktualizacje czy migracje na inne platformy.

 

 

Większość treści została zaimportowana z poprzedniej strony, jednakże część będzie dodawana sukcesywnie w miarę weryfikacji przydatności i aktualności – niektóre artykuły są mocno nieaktualne i nie ma większego sensu ich zamieszczać: na przykład kto z młodszego pokolenia wie co to SDI i po co mu sposób na konfigurację tego skoro usługa nie jest już od dawna utrzymywana przez TP.

 

Lista zmian w zakresie funkcji jest szeroka i obejmuje między innymi:

  • nowa galeria z możliwością zarządzania swoimi obrazami, możliwością oznaczania osób na zdjęciach, pobierania zdjęć itp,
  • uproszczone podejście do newsów i artykułów – od teraz wszystko jest publikacjami, jednak dość ogólnie podzielonymi na kategorie,
  • zaawansowany dział ogłoszeń z możliwością zarządzania, wyborem terminu ważności ogłoszenia itp,
  • rozbudowany kalendarz, który w poprzedniej wersji miał jedynie służyć jako lista terminów szkoleń – obecnie obejmuje również inne wydarzenia,
  • zupełnie nowe katalogi firm, gier, dystybucji, polskich projektów linuksowych czy też linków do stron,
  • od teraz wszystko jest na głównej stronie: znika Newbie, zaś Blog staje się niejako działem głównej strony,
  • każdy zarejestrowany ma automatycznie status autora z możliwością dodawania treści (niektóre takie jak publikacje muszą być zatwierdzone przez nas) z automatycznie przyznanym miejscem na obrazki do swoich publikacji, ogłoszeń czy pozycji w kalendarzu,
  • zupełnie nowy system komentarzy spowodował utratę komentarzy z poprzedniej wersji serwisu – uznaliśmy jednak, że jest to cena, którą można ponieść w tym przypadku.

 

Niestety nie ma już możliwości rejestracji konta jeżeli istnieje już jedno z takim samym adresem e-mail – przez to zapewne część zdublowanych kont nie została zaimportowana z poprzedniego serwisu. Dodatkowo każde zaimportowane konto ma włączoną konieczność zmiany hasła – dzięku temu też będziemy mogli wyłapać za jakiś czas konta, które nie są już używane.

 

Oczywiście nadal będziemy utrzymywać nasze bezpłatne usługi takie jak serwer Jabbera, czy też darmową pocztę w domenie Linux.pl.

 

Mamy nadzieję, że nowa strona przypadnie Wam do gustu – zapraszamy do przesyłania nam swoich komentarzy i propozycji oraz do współpracy.

Redakcja Linux.pl

 

 

2 komentarze
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
kde plasma mobile

Plasma Mobile – KDE dla smartfonów

Następny post
header polish

Śródziemie: Cień Mordoru również na Linuksa

Powiązane posty