Śródziemie: Cień Mordoru również na Linuksa

header polish

Ta wiadomość z pewnością ucieszy grono graczy spod znaku pingwina: Śródziemie: Cień Mordoru – uznawana w wielu rankingach jako gra roku 2014, ukazała się właśnie w wersji dla Linuksa i Mac (do kupienia na STEAM). Oczywiście osoby, które już wcześniej kupiły grę w wersji dla Windows otrzymają kopię dla Linuksa lub Mac bezpłatnie.

Fabuła gry osadzona jest pomiędzy Hobbitem a Władcą pierścieni J. R. R. Tolkiena. Rodzina Taliona, strażnika Gondoru odpowiedzialnego za strzeżenie Czarnej Bramy, zostaje zabita przez sługów Saurona, jednak tuż przed śmiercią ciało Taliona zostaje opanowane przez upiora. Strażnik trafia do Mordoru, gdzie zamierza dokonać zemsty. Mordor nie jest jeszcze wyniszczoną krainą, jak we Władcy pierścieni. Po drodze Talion spotka Golluma, z którym – jak się okaże – ma wiele wspólnego. Odkrywa również, że upiorem, który opanował jego ciało, jest Celebrimbor – najwybitniejszy elficki kowal Drugiej Ery i twórca Pierścieni Władzy, również szukający zemsty na Sauronie.

Głównym bohaterem gry jest strażnik Talion, którego ciało zamieszkuje upiór. Śródziemie: Cień Mordoru jest grą z otwartym światem, dającym graczowi swobodę wykonywania zadań pobocznych i eksplorowania otoczenia.

Wprowadzony w grze nowy system Nemesis pozwala na tworzenie nowych postaci i dostosowywanie ich zachowań zależnie od poczynań Taliona. System zapamiętuje interakcje bohatera z określonymi postaciami, z którymi walczy on w trakcie gry i określa ich zachowania na późniejszym etapie gry. Przykładowo uruk, który został przez Taliona wrzucony do ognia, może zechcieć zemścić się na nim poprzez oparzenie i oszpecenie go.

srodziemie cien mordoru 700

Zalecane parametry potrzebne dla działania gry:

  • OS: Ubuntu 14.04.2 64-bit / SteamOS
  • Procesor: 3.4 GHz Intel
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Grafika: 4GB NVIDIA 9xx ze sterownikami 352.21 lub nowszymi

Link do gry na platformie STEAM: https://store.steampowered.com/app/241930/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Linux.pl 2.0

Następny post
SUSE Logo Green Vert

SAP HANA na serwerach IBM Power pod SUSE

Powiązane posty