Oferowany przez Bodhi domyślny zestaw narzędzi jest bardzo ubogi i zajmuje niecałe 10MB. Zawiera jedynie edytor tekstu ePad, menedżer plików EFM, przeglądarkę zdjęć ePhoto, przeglądarkę internetową Midori, oraz emulator terminala Terminology. Na szczęście dużo więcej aplikacji można zainstalować przez dedykowane oprogramowanie – AppCenter.
Zastosowane środowisko Enlightenment jest szybkie, elastyczne i dowolnie konfigurowalne wizualnie. W odróżnieniu od wielu nowoczesnych desktopów Enlightenment udostępnia wszystkie swoje opcje konfiguracyjne. Do wyboru są również gotowe tematy, które można doinstalować przez AppCenter. Jeszcze w wersji 3.0 stosowany był Enlightenment w wersji E19, jednakże ze względu na trudną współpracę z programistami zajmującymi się rozwojem Enlightenment (większość z nich nie używa na codzień E19 tylko od razu przeskoczyła do kolejnej rozwijanej wersji E20) lider projektu Jeff Hoogland zadecydował o stworzeniu własnego forka środowiska bazującego na wersji E17.
Moksha zawiera szereg usprawnień i zmian jakie były dodawane przez parę lat do Bodhi, oraz przeportowane ciekawsze rozwiązania z E18 i E19. Następnie dodawane są własne ulepszenia, które mają użyteczność desktopu.
Ze względu na minimalistyczne podejście dystrybucja może być z powodzeniem stosowana na nieco bardziej wiekowych komputerach, a przy tym być dość ciekawa wizualnie.