IBM i Canonical ogłosiły rozpoczęcie współpracy nad Ubuntu dla serwerów IBM

Podczas trwającej konferencji LinuxCon 2015 w Seattle, przedstawiciele firm Canonical i IBM ogłosiły plany stworzenia odmiany Ubuntu przeznaczonej specjalnie dla nowej linii serwerów mainframe przeznaczonych tylko dla Linuksa – LinuxONE oraz dla z Systems. Wpółpraca ma przynieść efekt w postaci skalowalnego Ubuntu oraz technologii cloud dla platfomy IBM Systems Z, co pozwoli na rozszerzenie jej zasięgu i wsparcia.

 

Nowe serwery mainframe IBM LinuxONE dostarczane będą w dwóch wariantach, noszących nazwy gatunków pingwinów: LinuxONE Emperor oraz mniejszy LinuxONE Rockhopper. Według informacji IBM Emperor ma możliwość obsłużenia do 8000 wirtualnych maszyn, bazuje na mainframe IBM z13 i przeznaczony jest dla większych firm, z kolei dla sektora średnich i mniejszych przedsiębiorstw ma być przeznaczony Rockhopper oparty na starszych procesorach z12. IBM LinuxONE ma dawać użytkownikom wybór swoich narzędzi i aplikacji, oferować nieograniczoną skalowalność, lepszą szybkość, niższe koszty i udostępniać wbudowane usługi bezpieczeństwa.

 

{source}
<iframe width=”600″ height=”334″ src=”https://www.youtube.com/embed/2ABfNrWs-ns” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}
 Film przygotowany przez IBM pokazujący możliwości IBM LinuxONE

 

omp logo 2Ogłoszenie jest częścią szerszej strategii firmy IBM mającej na celu dostarczać w większym stopniu usługi oparte na serwerach mainframe. Ma to być realizowane między innymi przez model miesięcznej subskrypcji, większe zaangażowanie w innych projektach open source – w tym udostępnienie ponad pół miliona linii kodu oprogramowania związanego mainframe dla społeczności open source oraz przystępując do nowo utworzonego przez Linux Foundation Open Mainframe Project.

 

Inicjatywa ta zrzesza ekspertów z branży w celu wspierania innowacji i rozwoju Linuksa na platformie mainframe. Firmy partycypujące w Open Mainframe Project będą razem budować narzędzia i technologie open source mogące wzajemnie sobie pomagać w rozwoju i budowaniu lepszego oprogramowanie dla systemów mainframe.

 

Linux jest obecnie najszybciej rozwijającym się systemem operacyjnym na świecie. Usługi mobilne i chmury obliczeniowe stają się wszechobecne na całym świecie, co wymaga aby firmy osiągnęły nowe poziomy szybkości i skuteczności i właśnie Linux na komputerach mainframe jest gotowy to dostarczyć – powiedział Jim Zemlin dyrektor wykonawczy Linux Foundation. Projekt Open Mainframe skupi najlepszych liderów technologicznych, którzy wspólnie będą pracować nad Linuksem i zaawansowanych technologiach z całej branży IT i środowisk akademickich, aby obsłużyć najbardziej skomplikowane operacje przedsiębiorstw naszych czasów.”

 

emperorrockhopper
Serwery IBM LinuxONE Emperor i Rockhopper prezentują się wręcz kosmicznie!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

KaOS 2015.08

Następny post

Wsparcie dla wirtualizacji KVM ułatwia korzystanie z Linuksa na komputerach mainframe

Powiązane posty
suse manager

SUSE Manager dostępny w chmurach publicznych

Warszawa, 12 sierpnia 2015 r. - Narzędzie SUSE Manager do zarządzania serwerami Linux jest już dostępne w chmurach publicznych w ramach programu "bring-your-own-subscription". Program ten umożliwia klientom przeniesienie wykorzystywanych w swojej organizacji abonamentów na oprogramowanie SUSE Manager do publicznych chmur udostępnianych przez dostawców mających status SUSE Certified Cloud Service Providers, takich jak Amazon Web Services (AWS), Google Compute Engine i Microsoft Azure.

Więcej...