Linux 4.2 w następnym tygodniu?

Linus Torvalds ogłosił wydanie siódmej wersji Release Candidate jądra Linuksa o numerze 4.2. Prawdopodobnie jest to już ostatnia wersja kandydująca i w następnym tygodniu możemy się spodziewać finalnego wydania 4.2.

 

Z tego co napisał Linus można wnioskować, że Linux 4.2 RC7 przynosi dość niewiele zmian i są to głównie uaktualnione sterowniki: sieci, NTB, Xen, MD i GPU, a reszta dotyczy architektury oraz uaktualnień sieci nie związanych ze sterownikami.

 

Jednakże nie jest do końca pewne czy przyszła niedziela będzie na pewno dniem wydania wersji finalnej. Linus uzależnia to od przebiegu prac w przyszłym tygodniu. Jak bowiem twierdzi dużo prac w tym tygodniu z przepisywaniem kodu niskiego poziomu dotyczącego x86 nie do końca go do tego przekonuje. Z jednej strony jest przekonany, że problemy z kompatybilnością 32-bitową zostały już ostatecznie naprawione, z drugiej jednak strony jak to określił – “jest nadal lekko nieufny”. Ogólnie jednak jest zadowolony z wydanej właśnie wersji oraz małej ilości zmian.

Podsumowuje to słowami: “Tak więc wydanie w przyszłym tygodniu jest z pewnością nadal możliwe.”

Teoretycznie więc 24 sierpnia 2015 będzie datą wydania nowej wersji jądra Linuksa, a do tej pory można pobrać i przetestować najnowsze wydanie Linuksa 4.2 RC7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Wsparcie dla wirtualizacji KVM ułatwia korzystanie z Linuksa na komputerach mainframe

Następny post

Linux w szkolnej pracowni niemile widziany przez władze?

Powiązane posty