Software Freedom Day 2015 w Krakowie

Dzień Wolnego Oprogramowania (Software Freedom Day) jest ogólnoświatowym świętem wolnego i otwartego oprogramowania (FOSS). Celem tej uroczystości jest edukacja opinii publicznej o wysokiej jakości i korzyściach płynących z korzystania z FOSS w edukacji, administracji publicznej, w domu i biznesie – w skrócie wszędzie!  Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00, 19 września 2015 roku w siedzibie firmy PrintBox, na ul. Rynek Główny 17 w Krakowie.

W tym roku jako jedyni w Polsce wspólnie świętować z tej okazji będziemy w Krakowie. Organizacją spotkania zajęła się Krakowska Grupa Użytkowników Linuksa (CLUG), która zaprasza wszystkie osoby – również te spoza Krakowa.

Ze względu na ograniczną ilość miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja, której można dokonać na stronie: https://sfd-2015-cracow.eventbrite.com

 

Agenda tegorocznej edycji SFD:

18:00Marcin FabrykowskiRozpoczęcie i przywitanie przybyłych gości
18:30Krzysztof ‘kcroot’ CyburaPowrót do przeszłości – miniaturyzacja IBM PC
19:00Vladimir ‘vovcia’ MitiouchevSprzętowa ochrona prywatności
19:30Robert ‘bobson’ Partyka(prezentacja niespodzianka)
20:00Łukasz ‘klocek’ Adamczykfreifunk
??:?? Piwo i pogaduchy

 

Nadal są otwarte miejsca dla prelegentów. Jeśli chciałbyś opowiedzieć o czymś ciekawym zgłoś swoją osobę na stronie: https://clug.pl/projekt/software-freedom-day-2015/1-call-for-papers/

 

Więcej szczegółów na stronie CLUG: https://clug.pl/projekt/software-freedom-day-2015/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Grecja będzie promować Open Source i otwarte dane

Następny post

RaspBSD: FreeBSD dla Raspberry Pi

Powiązane posty

XIII edycja Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania – call for papers

Rozpoczynamy przygotowania do XIII edycji Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania, która odbędzie się 28 kwietnia 2018 r. w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej.

Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania to jedna z największych w Polsce konferencji związana ze środowiskiem FLOSS, organizowana jest już od czternastu lat w Poznaniu i przyciągająca uczestników z całej Polski. Główną ideą wydarzenia, a zarazem naszą misją, jest promowanie idei FLOSS poprzez aktywizowanie społeczności, promowanie innowacyjnych pomysłów informatycznych oraz umożliwienie nawiązywania kontaktów profesjonalnych i towarzyskich wśród entuzjastów IT.

Więcej...

XV Jesień Linuksowa

Jesień to okres roku który ma szczególne miejsce w kalendarzu sympatyków Linuksa i otwartego oprogramowania, a to za sprawą odbywającej się już od 14 lat Jesieni Linuksowej. Tegoroczne piętnaste spotkanie zbiega się z początkiem kalendarzowej jesieni i odbędzie się w weekend 22-24 września 2017 w Ustroniu w ośrodku wypoczynkowym Muflon.

Więcej...