Scientific Linux 6.7

Pat Riehacky poinformował na liście dyskusyjnej dystrybucji Scientific Linux o wydaniu wersji 6.7 – najnowszego uaktualnienia bazującego na kompilacji niedawno wydanej wersji Red Hat Enterprise Linux o tym samym numerze. Scientific Linux jest dystrybucją rekompilowaną ze źródeł Red Hat Enterprise Linux, współtworzoną przez Fermi National Accelerator Laboratory oraz European Organization for Nuclear Research (CERN).
Scientific Linux jest między innymi wykorzystywany przy takich projektach jak Wielki Zderzacz Hadronów w CERN

 

Wśród zmian w stosunku do wersji 6.6 znajdziemy między innymi:

  • OpenAFS uaktualniony do najnowszej wersji 1.6.14;
  • epel-release-6-8 uaktualniony do najnowszej wersji z RHEL;
  • glusterfs-server – zbudowany ze źródeł RHEL dla klienta glusterfs.

Użytkownicy starszych wersji 6.x powinni wykonać polecenie:

yum clean expire-cache

Możliwe problemy podczas aktualizacji:

  • sssd-common nie jest już kompatybilny z multilib. W przypadu używania sssd-common.i686 w systemie x86_64 nie będzie możliwa aktualizacja –  aby rozwiązać ten problem należy więc usunąć pakiet i686 przed aktualizacją.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

BcacheFS – system plików dla dysków SSD

Następny post

Grsecurity wstrzymuje publiczną publikację stabilnych łat

Powiązane posty
Kali Linux 2020.1 pulpit

Kali Linux 2020.1

Pod koniec stycznia 2020 roku wydano Kali Linux 2020.1. Jest on jedną z dystrybucji Linuksa typu specjalistycznego. Służy do przeprowadzania testów bezpieczeństwa i łamania zabezpieczeń. System zbudowano na dystrybucji Debian GNU/Linux i działa on na zasadzie modelu ciągłego (rolling release). W obecnej wersji systemu dokonano też wielu zmian w porównaniu z wersjami poprzednimi.

 

Więcej...
TurnKey Linux

TurnKey Linux 16.0

4 maja 2020 roku wydano TurnKey Linux 16.0. Jest to najnowsza wersja otwarto-źródłowego projektu, który oferuje szeroki zestaw pre-konfigurowanych obrazów aplikacji serwerowych przeznaczonych do różnorodnych celów. Dystrybucji tej można używać z obrazów wirtualnych maszyn lub iso do samodzielnej instalacji.

Więcej...