Scientific Linux 6.7

Pat Riehacky poinformował na liście dyskusyjnej dystrybucji Scientific Linux o wydaniu wersji 6.7 – najnowszego uaktualnienia bazującego na kompilacji niedawno wydanej wersji Red Hat Enterprise Linux o tym samym numerze. Scientific Linux jest dystrybucją rekompilowaną ze źródeł Red Hat Enterprise Linux, współtworzoną przez Fermi National Accelerator Laboratory oraz European Organization for Nuclear Research (CERN).
Scientific Linux jest między innymi wykorzystywany przy takich projektach jak Wielki Zderzacz Hadronów w CERN

 

Wśród zmian w stosunku do wersji 6.6 znajdziemy między innymi:

  • OpenAFS uaktualniony do najnowszej wersji 1.6.14;
  • epel-release-6-8 uaktualniony do najnowszej wersji z RHEL;
  • glusterfs-server – zbudowany ze źródeł RHEL dla klienta glusterfs.

Użytkownicy starszych wersji 6.x powinni wykonać polecenie:

yum clean expire-cache

Możliwe problemy podczas aktualizacji:

  • sssd-common nie jest już kompatybilny z multilib. W przypadu używania sssd-common.i686 w systemie x86_64 nie będzie możliwa aktualizacja –  aby rozwiązać ten problem należy więc usunąć pakiet i686 przed aktualizacją.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

BcacheFS – system plików dla dysków SSD

Następny post

Grsecurity wstrzymuje publiczną publikację stabilnych łat

Powiązane posty

CentOS 6.7 wydany

Karanbir Singh ogłosił dostępność nowego wydania CentOS - dystrybucji klasy Enterprise kompilowanej ze źródeł RHEL. CentOS Linux 6.7 zgodnie z używaną numeracją bazuje na źródłach wydania Red Hat Enterprise Linux 6.7. Wszystkie warianty systemu - workstation, server i minimal zostały teraz umieszczone w jednym połączonym repozytorium. Po instalacji systemu zalecane jest wydanie polecenia yum update w celu pobrania i intalacji najnowyszych poprawek do systemu, które mogły się już nie znaleźć na wydanych obrazach nośników.

Więcej...