Linux From Scratch 7.8

Społeczność projektu Linux From Scratch ogłosiła wydanie LFS Stable Version 7.8. Jest to główne wydanie z uaktualnieniem bibliotek narzędziowych do glibc-2.22, binutils-2.25.1 oraz gcc-5.2.0. Łącznie 30 pakietów zostało uaktualnionych i zmienionych w skryptach startowych.
Linux From Scratch to książka, w której znajdują się instrukcje, jak krok po kroku zbudować z kodu źródłowego system Linux.

 

W tym wydaniu dodany został pakiet systemd, który obok domyślnie używanego SysV init implementuje alternatywnie systemd jako nowy system inicjalizacji i kontroli LFS dla większości pakietów. Wersja z systemd jest dostępna do przeczytania jako LFS-systemd, lub do pobrania: download-systemd.

 

Linux From Scratch nie jest typową dystrybucją, lecz przewodnikiem dzięki któremu możesz od podstaw zbudować swoją własną dystrybucję z wykorzystaniem pakietów źródłowych. Można go czytać online, lub pobrać na dysk aby przeczytać lokalnie.

 

Poza głównym podręcznikiem dostępne też jest nowe wydanie Beyond Linux From Scratch (BLFS), które opisuje dalsze możliwości rozwoju dystrybucji, stworzonej za pomocą LFS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

GNOME 3.18 “Gothenburg” wydane

Następny post

Ukazała się nowa – bazująca na Jessie, wersja dystrybucji Raspbian

Powiązane posty

Wsparcie dla wirtualizacji KVM ułatwia korzystanie z Linuksa na komputerach mainframe

Warszawa, 17 sierpnia 2015 r. - Firma SUSE poinformowała, że SUSE Linux Enterprise Server jest pierwszym i do tej pory jedynym serwerowym systemem operacyjnym obsługiwanym przez KVM for IBM z Systems - niedawno przedstawione rozwiązanie wirtualizacyjne open source dla komputerów mainframe firmy IBM. Informacja ta zbiega się z wprowadzeniem przez IBM pakietu LinuxONE, nowej oferty systemów Linux dla komputerów mainframe serii z System.

Więcej...
Deepin 20

Deepin 20

11 września 2020 roku wydano Deepin 20. Jest dystrybucją Linuksa, która ma dostarczyć elegancki i przyjazny dla użytkownika system. Wyposażono go w oryginalne środowisko graficzne o nazwie „Deepin Desktop Environment” (DDE), które używa technologii HTML5. Wyposażony jest także we własne aplikacje.

Więcej...

Nowy openSUSE Leap 42.3 zadowoli zarówno społeczność Linuksa, jak i użytkowników biznesowych

Społeczność projektu openSUSE poinformowała o udostępnieniu bezpłatnej, linuksowej platformy systemowej openSUSE Leap 42.3. Wersja społecznościowa systemu SUSE Linux jest teraz jeszcze bardziej zgodna ze wspólnymi elementami dostępnymi w komercyjnej dystrybucji SUSE Linux Enterprise (SLE) 12 Service Pack 3.

Wspólne pakiety obydwu dystrybucji Linuksa (Leap i SLE) to kolejny argument dla doświadczonych użytkowników systemu Linux, administratorów systemów i programistów przemawiający za korzystaniem z najnowszej dystrybucji Linuksa spod znaku zielonego kameleona.

Więcej...