Linux From Scratch 7.8

Społeczność projektu Linux From Scratch ogłosiła wydanie LFS Stable Version 7.8. Jest to główne wydanie z uaktualnieniem bibliotek narzędziowych do glibc-2.22, binutils-2.25.1 oraz gcc-5.2.0. Łącznie 30 pakietów zostało uaktualnionych i zmienionych w skryptach startowych.
Linux From Scratch to książka, w której znajdują się instrukcje, jak krok po kroku zbudować z kodu źródłowego system Linux.

 

W tym wydaniu dodany został pakiet systemd, który obok domyślnie używanego SysV init implementuje alternatywnie systemd jako nowy system inicjalizacji i kontroli LFS dla większości pakietów. Wersja z systemd jest dostępna do przeczytania jako LFS-systemd, lub do pobrania: download-systemd.

 

Linux From Scratch nie jest typową dystrybucją, lecz przewodnikiem dzięki któremu możesz od podstaw zbudować swoją własną dystrybucję z wykorzystaniem pakietów źródłowych. Można go czytać online, lub pobrać na dysk aby przeczytać lokalnie.

 

Poza głównym podręcznikiem dostępne też jest nowe wydanie Beyond Linux From Scratch (BLFS), które opisuje dalsze możliwości rozwoju dystrybucji, stworzonej za pomocą LFS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

GNOME 3.18 “Gothenburg” wydane

Następny post

Ukazała się nowa – bazująca na Jessie, wersja dystrybucji Raspbian

Powiązane posty
kali 2020.4 release 1

Kali Linux 2020.4

18 listopada 2020 roku wydano nową wersję Kali Linux 2020.4. Jest on specjalistyczną dystrybucją Linuksa, która przeprowadza testy bezpieczeństwa oraz potrafi łamać zabezpieczenia. System ten utworzono na bazie Debiana. Posiada on ciągły model wydań (rolling release).

Więcej...

Debian 8 Jessie wydany

Deweloperzy Debiana wydali kolejną wersję systemu operacyjnego, oznaczoną numerem 8 oraz nazwą kodową Jessie.

Najnowsza edycja Debiana 8 ukazała się po dwóch latach nieustannej pracy. Jessie zawiera w sumie ponad 43 tys. pakietów (a licząc razem z sekcjami contrib i non-free, które jednak oficjalnie nie zaliczają się wydania, ponad 56 tys.) i dostępna jest dla 10 architektur sprzętowych: i386, amd64, powerpc, ppc64el, mips, mipsel, s390x, armel, armhf i arm64. Ponadto dla dwóch z nich — i386 i amd64 — wkrótce po wydaniu udostępniona zostanie wersja z jądrami FreeBSD

Więcej...
Tails 4 10 logo

Tails 4.10

25 sierpnia 2020 roku wydano nową wersję Tails 4.10. Działa on w trybie „live” i pozwala na bezpieczne oraz anonimowe korzystanie z internetu. System ten bazuje na Debianie należacym do gałęzi stabilnej.

Więcej...