Startują zapisy do I Informatycznego Pucharu Beskidów

Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają. – Steve Jobs Ruszają zapisy do pierwszej edycji Informatycznego Pucharu Beskidów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów z całej Polski. Ma on na celu promowanie młodych i zdolnych osób, które są pasjonatami informatyki i nowych technologii. Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej.  

 

Krótko o konkursie:

Każdy uczeń zgłaszający się do konkursu wybiera specjalizację: grafikę komputerowąprogramowanie lub projekt informatyczny. W dniu konkursu zostanie postawiony przed eliminacyjnym testem teoretycznym, obejmującym materiał z zakresu nauczania informatyki na poziomie gimnazjalnym oraz dodatkowe pytania związane ze swoją specjalizacją. Najlepsza piątka uczniów przejdzie do finału, gdzie otrzymają zadania praktyczne, do rozwiązania na stanowiskach komputerowych.

 

Graficy będą musieli poradzić sobie z programami Photoshop/GIMP (lub innym wybranym przez siebie). Programiści otrzymają zadania do wykonania w wybranym przez siebie środowisku programistycznym. Punkty zdobyte w obu etapach zostaną zsumowane, a najlepsza trójka z każdej grupy specjalizacyjnej otrzyma atrakcyjne nagrody.

 

Trzecia specjalizacja – projekt informatyczny – będzie polegała na zaprezentowaniu pracy informatycznej wykonanej na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Prezentacja pracy powinna trwać nie dłużej niż 10 minut. Tematyka projektu ma być związana z informatyką, mechaniką, elektroniką lub sterowaniem. Ostateczną opinię, co do akceptacji projektu podejmuje organizator.

 

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem oraz wypełnienie i wysłanie do nas Formularza zgłoszeniowego.

Termin rejestracji kończy się 31 grudnia 2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Ubuntu 15.10 Wily Werewolf już jest!

Następny post

Fedora 23 z GNOME 3.18, Waylandem i LibreOffice 5

Powiązane posty
SUSE Academic Program

Program Akademicki SUSE otwiera studentom drzwi do technologii open source

W ramach swojego nowego Programu Akademickiego firma SUSE otwiera studentom z całego świata drzwi do świata oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym (open source). Udostępnia bezpłatnie lub za niewielką opłatą oprogramowanie open source, plan szkoleń, narzędzia i wsparcie, aby pomóc szkołom, uniwersytetom, szpitalom prowadzącym zajęcia dydaktyczne i innym organizacjom akademickim w tworzeniu i używaniu oprogramowania open source oraz organizowaniu zajęć dla studentów w tym zakresie. Program SUSE obejmuje kursy prowadzące do uzyskania certyfikatów zawodowych dla administratorów systemów SUSE Linux (SUSE Linux Certified Administrator - SCA).

Więcej...