Twórca Debiana – Ian Murdock nie żyje

W poniedziałek 28 grudnia 2015, w wieku 42 lat zmarł Ian Murdock – jedna z najważniejszych postaci świata Linuksa i Wolnego Oprogramowania. W 1993 roku jeszcze jako student Purdue University stworzył dystrybucję Debian – jeden z największych i najbardziej udanych projektów programistycznych jakie dotychczas powstały.

Obecnie w rozwój Debiana zaangażowanych jest ponad 1000 osób, zaś Ian zapisał się na stałe na kartach historii swoim zaangażowaniem w społeczność Wolnego Oprogramowania. Dzięki swojej pasji i doświadczeniu stanowił inspirację dla wielu z nas. Jego śmierć jest wielką stratą dla całego świata Linuksa i Wolnego Oprogramowania.

 

Rodzina Murdocka prosiła o poszanowanie ich prywatności w tych trudnych chwilach, kondolencje mogą być wysyłane na adres in-memoriam-ian@debian.org

4 komentarze
  1. RIP
    kamień milowy…kurde jestem młodszy o dokładnie dekadę ale mam wrażenie, że właśnie ten kamień milowy w it przemija na moich oczach…spoczywaj w pokoju Ian niech Ci ziemia lekką będzie..

  2. RE: Twórca Debiana – Ian Murdock nie żyje
    [quote name=”Sławek44″]co było powodem smierciw tak mlodym wieku?[/quote]

    Oficjalnie nie wiadomo. Istnieje podejrzenie, że mogło być to samobójstwo związane z rzekomym pobiciem przez policję. Sugerują to wpisy na twitterze, które się pojawiły w poniedziałek. Potem jednak zostały skasowane, a konto zawieszone – niektórzy sugerują, że to było włamanie na konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Chorwackie ministerstwo publikuje podręcznik do Linuksa i LibreOffice

Następny post
Konferencja w Polsce organizowana jest w ramach cyklu spotkań SUSE Expert Days organizowanych w 60-ciu miastach na świecie.

Linux Days 2016 już 17 marca w Warszawie

Powiązane posty