OSEC Barcamp – 12 kwietnia Warszawa

Zapraszamy na kolejny z cyklu osecowych BARCAMPÓW – w Warszawie. Rezerwujcie wieczór 12 kwietnia 2016 r. Barcamp – kolejne nieformalne spotkanie po pracy dla “głodnych” wiedzy i nowinek. Możecie wysłuchać prelekcji, zadać pytania, poruszyć na forum dręczące Was kwestie, podyskutować o tym i owym.  Barcamp to także okazja, by zjeść kolację z kolegami po fachu, czy napić się schłodzonego piwa.

 

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy ekspertem, warto poznać inny punkt widzenia, wskazówki “wyjadaczy”.

Wszystkich chętnych, zainteresowanych, zaintrygowanych zapraszamy serdecznie.

Prelekcje poprowadzą:

  
Piotr Baranowski

Architekt/inżynier/Administrator. Ambasador wolnego i otwartego oprogramowania. W wolnym czasie początkujący kierowca rajdowy. Ostatnio żeglarz.

Andrzej Goławski

Od prawie 15 lat programista i projektant systemów wspomagających zarządzenia ruchem lotniczym (na ziemi i w powietrzu :D). Zawodowo związany z Portami Lotniczymi, Agencją Żeglugi Powietrznej o raz firmą OSEC, w której prowadzi szkolenia związane z technologiami JBoss. Prywatnie i zawodowo pasjonuje się Javą oraz technologiami pokrewnymi. Współzałożyciel  Warsaw JBoss User Group ( http://wjbug.pl/ ). . Szczęśliwy mąż i  tata 🙂

Bolesław Dawidowicz

Od 2005 roku współpracuje z firmą Red Hat (dawniej JBoss). Od zawsze związany z oprogramowaniem OpenSource. Preferuje pracę zdalną. Obecnie Engineering Manager oraz Platform Architect odpowiedzialny za projekty związane z bezpieczeństwem w warstwie middleware (m.in Keycloak). Wcześniej najpierw jako developer, a potem architekt przez wiele lat rozwijał produkt JBoss Portal Platform oraz współkierował projektem GateIn Portal. Współtwórca projektu PicketLink. Członek “Expert Group” w JSR 351 oraz JSR 362. Niegdyś aktywny członek i jeden z liderów Warszawa JUG – obecnie w stanie spoczynku. Współorganizował konferencję Javarsovia/Confitura (edycję 2007) oraz Warsjawa w latach 2008, 2012 i 2013. W chwili obecnej współtworzy Warsaw JBoss User Group.

Philipp Reisner

During his studies of computer sciences at the Technical University in Vienna (TU Wien), Philipp developed the cluster solution DRBD® that is in the meantime successfully used around the globe. Philipp is an internationally renowned OSS specialist, kernel programmer and eminent lecturer on high availability at international Linux events. Since computers don’t think, but are just machines, Philipp sees his task as developer in providing intelligent solutions for IT.

Kiedy: 
Wto, 12/04/2016 – 18:00

Agenda: 
  • “Tam gdzie skrypty w powłoce przestają się skalować”
    czyli OpenStack + Ceph – jak to się robi w praktyce? 
    –  prelegent Piotr Baranowski

Omówienie instalacji chmury obliczeniowej na blisko 100 serwerów i 500TB powierzchni dyskowej. Case study instalacji w Polskim ośrodku akademickim.

Bezpieczeństwo stało się tematem, który jest na ustach wszystkich. Publiczna wyszukiwarka obrazów kamer z nie zabezpieczonych urządzeń IoT to jeden z najnowszych przykładów. Kradzieże lub wycieki haseł z dużych firm opisywane są praktycznie co miesiąc. Zabezpieczenie danych w chmurze staje się jednym z podstawowych problemów. Jeżeli pracujesz z nowoczesnymi technologiami i aplikacjami nie możesz sobie już dłużej pozwolić na brak podstawowej wiedzy w tej dziedzinie. W czasie tej prezentacji postaramy się jej dostarczyć.Zaprezentujemy także projekt Keycloak, który w znacznym stopniu upraszcza stosowanie wyżej wymienionych technologi.  Wykorzystując to rozwiązanie zademonstrujmy na żywo jak w szybki i prosty sposób możemy zabezpieczyć typową aplikację oraz usługi z których ona korzysta. W oparciu o nowoczesne technologie, integrując się z istniejącą infrastrukturą oraz nie narażając się na popełnienie podstawowych błędów.

Gdzie: 

Ponownie w Klubie Dziekanat 161 (ul. Nowoursynowska 161 L – Dom Studencki LIMBA, na terenie kampusu SGGW, wejście od Rodowicza “Anody”).

W przypadku liczby chętnych przekraczającej możliwości klubu, ogłosimy inne, równie dostępne i bardziej pojemne miejsce. Ostateczne potwierdzenie zgłaszający się otrzymają w zaproszeniu mailowym (na kilka dni przed imprezą).

Start: 12 kwietnia 2016 r., godzina 18:00.
Koniec: do ostatniego uczestnika 🙂

Zgłoszenia przyjmujemy na adres barcamp@osec.pl

Pragniemy poinformować/przypomnieć, że BARCAMP organizowany jest w formule bezpłatnego nieoficjalnego spotkania po pracy. Rejestracja na tę imprezę ważna jest jedynie dla celów organizacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

Pierwszy Informatyczny Puchar Beskidów zakończony – podsumowanie

Następny post

Open Source Day 2016 – ostatnie miejsca

Powiązane posty
logo

Open Source Day 2019 – ruszyła rejestracja na 12. edycję konferencji

14 maja w Warszawie odbędzie się kolejna, 12. edycja Open Source Day. To największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona otwartym rozwiązaniom. Co roku gromadzi blisko 1000 uczestników obecnych na prelekcjach i niemałą grupę śledzącą wydarzenie w transmisji online. Program tegorocznej edycji obejmie 3 ścieżki tematyczne, na które składać się będzie 9 sesji technicznych, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT. 6 marca ruszyła rejestracja na konferencję.

11 edycji, blisko 20 tys. uczestników obecnych zarówno na wydarzeniach, jak i śledzących je podczas transmisji online, 210 sekcji technicznych. Tak można podsumować w liczbach ponad dziesięcioletnią historię Open Source Day, konferencji, która co roku przyciąga miłośników otwartych rozwiązań i wszystkich tych, którzy chcą być na bieżąco z nowinkami ze świata nowych technologii. Już niedługo będzie pisany jej kolejny rozdział.

Więcej...
logo OSD

O otwartym oprogramowaniu z najlepszymi w branży! Już za tydzień rozpoczyna się 11. edycja Konferencji Open Source Day

Blisko 20 praktycznych sesji technicznych skupionych wokół 6 bloków tematycznych takich jak np. konteneryzacja, automatyzacja, data science, monitoring czy bezpieczeństwo IT czeka na uczestników konferencji Open Source Day 2018 odbywającej się 23 maja w Warszawie. Już od 11 lat wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy dla specjalistów zainteresowanych otwartym oprogramowaniem i źródłem informacji o najnowszych i najważniejszych trendach dotyczących nowych technologii. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, cieszy się dużym zainteresowanie publiczności. Jak dotąd udział w konferencji zgłosiło ponad 800 osób. Jak co roku będzie profesjonalnie i merytorycznie.

Więcej...

Barcamp jesienny 2016

Zaplanowaliśmy dla Was kolejny BARCAMP - w Warszawie.

Zapraszamy wieczorem 29 listopada 2016 r.

Barcamp - jeśli byłeś już naszym gościem, wiesz dobrze, jeśli będziesz pierwszy raz - warto abyś wiedział, że to kolejne nieformalne spotkanie po pracy dla "głodnych" wiedzy i nowinek. Możesz wysłuchać prelekcji, zadać pytania, poruszyć na forum dręczące Cię kwestie, podyskutować o tym i owym.  Barcamp to także okazja, by zjeść kolację z kolegami po fachu, czy napić się schłodzonego piwa.

Więcej...