Potyczki Młodych Adminów 2016 zakończone

13403360 547141222152542 5592062503580102314 o
Uroczyste zakończenie Finału Potyczek. Organizatorzy. Od lewej: Lucyna Pyzik (On-line Education), Mirosław Ołdak (dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kołobrzegu), Marcin Madey (SUSE Polska – prezes), Anna Czachorowska-Rybkowska (CISCO), Joanna Gospodarczyk (dyrektorka Biura Edukacji m.st. Warszawy), Sławomir Kasprzak (dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie). [źródło: On-line Education]

Finał ogólnopolskich Potyczek Młodych Adminów 2016 odbył się w sobotę 4 czerwca 2016 r. w Warszawie. Po etapie szkolnym i międzyszkolnych do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowało się 15-cie dwuosobowych zespołów z Polski i jeden zespół z Pragi czeskiej. Przez 2,5 godziny zespoły te rozwiązywały trudne, praktyczne zadania w pracowniach komputerowych Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Trzydziestu dwóch młodych kandydatów na adminów systemów linuksowych zawzięcie walczyło do ostatniej minuty. Na podium stanęły trzy zwycięskie zespoły: Daniel Pławiak i Tomasz Warszawin z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie (I miejsce), Piotr Kwiatek i Hubert Mandał z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim (II miejsce) oraz Adam Żmuda i Bartłomiej Szewczyk z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie (III miejsce).

Po zmaganiach związanych z systemami operacyjnymi SUSE Linux zespoły zmierzyły się w dodatkowej, również praktycznej konkurencji, polegającej na konfigurowaniu urządzeń sieciowych CISCO. W tej konkurencji najlepsi się okazali: Adam Żmuda i Bartłomiej Szewczyk (I miejsce), Marcin Żakowski i Rafał Skrzypiński z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie (II miejsce) oraz Paweł Zieliński i Kamil Hoś z Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich (III miejsce).

W niedzielę młodzież oraz część nauczycieli przystąpili do egzaminu prowadzonego w języku angielskim na międzynarodowy certyfikat Certified Linux Administrator. Egzamin był bezpłatny, a fundatorem voucherów dla wszystkich finalistów była firma SUSE. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali świadectwa  udziału, a finaliści – certyfikaty CLA PL (Certified Linux Administrator).  Ponadto zwycięskie zespoły otrzymały wejściówki na międzynarodową konferencję NGSec 2016 ufundowane przez Compendium CE oraz sprzęt sieciowy od CISCO.

Gospodarzem tegorocznej edycji finału Potyczek był Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, dysponujący świetnie przygotowanymi salami. Dzięki patronatowi Urzędu Miasta Warszawy i zaangażowaniu Biura Edukacji m.st. Warszawy możliwe było sfinansowanie całego pobytu w Warszawie zarówno młodzieży jak i nauczycieli.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie http://oedu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
"APTus"

Przemyślenia cz.1 – Konsola kontra Klikanie ?

Następny post

B2B autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań SUSE oraz Micro Focus

Powiązane posty