KDE ma już 20 lat!

20 lat temu Matthias Ettrich wysłał wiadomość, w której zaprasza programistów do rozwoju nowego projektu – Kool Desktop Environment. Data ta jest uznawana jako początek KDE, chociaż pierwsza wersja beta środowiska KDE 1 ukazała się prawie dokładnie po roku od ogłoszenia prac, a pierwsza wersja stabilna 12 lipca 1998 roku. Co ciekawe do dzisiaj są osoby, które używają KDE 1 i nie zamierzają go zmieniać na nowsze wersje.

KDE 1
KDE 1 w całej okazałości. Dzisiaj wygląd ten trąci myszką, jednak przez lata miał zagorzałych fanów.

Przez te lata KDE zdobyło miliony użytkowników na całym świecie i stało się sztandarowym środowiskiem graficznym dla Linuksa. Używany jest z powodzeniem do pracy i rozrywki, a dostarczane dodatkowo oprogramowanie stanowi podstawę wielu dystrybucji Linuksa.

Aby zobaczyć jak zmieniało się KDE przez te 20 lat zapraszamy na stronę https://timeline.kde.org/ – możemy tam zobaczyć również ważne daty dla całego ruchu Wolnego Oprogramowania oraz Linuksa.

Całemu zespołowi programistów i społeczności KDE życzymy dalszej tak owocnej pracy!

Na całym świecie odbywają się z tej okazji uroczyste spotkania, ich listę można zobaczyć na specjalnie przygotowanej stronie: https://community.kde.org/Promo/Events/Parties/KDE_20_Anniversary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Ubuntu 16.10 (Yakkety Yak) gotowe do pobrania

Następny post
plug

Druga edycja Linux Presentation Day PL

Powiązane posty

SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications już dostępny w Amazon Web Services

Warszawa, 7 października 2015 r. - Firma SUSE udostępniła system SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications, wiodącą platformę linuksową dla rozwiązań SAP, w chmurze Amazon Web Services (AWS). Co więcej, dzięki uruchomionemu przez SUSE programowi "Bring Your Own Subscription", obecni użytkownicy systemu SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications mogą teraz uruchamiać i testować aplikacje SAP w środowisku AWS. Otwiera to przed nimi nowe korzyści, jakie zapewnia elastyczna infrastruktura AWS, dostosowująca się do zmieniających się potrzeb klienta.

Więcej...