Barcamp jesienny 2016

Zaplanowaliśmy dla Was kolejny BARCAMP – w Warszawie. Zapraszamy wieczorem 29 listopada 2016 r. Barcamp – jeśli byłeś już naszym gościem, wiesz dobrze, jeśli będziesz pierwszy raz – warto abyś wiedział, że to kolejne nieformalne spotkanie po pracy dla “głodnych” wiedzy i nowinek. Możesz wysłuchać prelekcji, zadać pytania, poruszyć na forum dręczące Cię kwestie, podyskutować o tym i owym.  Barcamp to także okazja, by zjeść kolację z kolegami po fachu, czy napić się schłodzonego piwa.

 

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy ekspertem, warto poznać inny punkt widzenia, wskazówki “wyjadaczy”.

Ciebie i innych chętnych, zainteresowanych, zaintrygowanych zapraszamy serdecznie.

Kiedy: 
Wto, 29/11/2016 – 18:00

Agenda: 
 • “Ansible for IT automation” (in EN) – prelegent Tetiana Khotiaintseva, Software developer at Ardigen
  Ansible is a robust and idempotent automation engine used for provisioning, configuration management, and application deployment. It allows you to declare configuration tasks in a human-friendly format, which it executes on multiple hosts in parallel via SSH.
  This talk introduces Ansible for configuration management, and shows how it is used in to create automated, reproducible data processing pipelines in bioinformatics.
 • Storware vProtect – efektywny backup środowiska Red Hat Virtualization (RHV)” – prelegenci Paweł Mączka – Chief Technology Officer oraz Marcin Kubacki – Chief Cloud Architect
  Rosnąca rola projektów wirtualizacyjnych w oparciu o RHV (poprzednio RHEV) jak również KVM, oraz ich coraz częstsze zastosowanie w środowiskach produkcyjnych wymusza dyskusję nad szeregiem zagadnień: co się stanie w przypadku awarii fizycznego hosta lub maszyny wirtualnej?; jak zapewnić ciągłość biznesową?; jak powinny być tworzone procedury Disaster Recovery?
  Celem prezentacji połączonej z pokazem na żywo jest przedstawienie rozwiązania vProtect, które zapewnia ochronę danych dla wirtualizatorów KVM, RHV. Przyjdź i dowiedz się z jakich mechanizmów korzystać, aby szybko i automatycznie zapewniać bezpieczeństwo w Twoich zwirtualizowanych środowiskach!
 • “systemd-nspawn – zarządzanie kontenerami oraz integracja z system operacyjnym” – prelegent Radek Kujawa, trener w OSEC
 • “DRBD-SDS storage dla odważnych w godzinę lub krócej” –  prelegent Piotr Baranowski, CTO w OSEC

Gdzie: 

Ponownie w Klubokawiarni Dziekanat 161 (ul. Nowoursynowska 161 L – Dom Studencki LIMBA, na terenie kampusu SGGW, wejście od Rodowicza “Anody”).

W przypadku liczby chętnych przekraczającej możliwości klubu, ogłosimy inne, równie dostępne i bardziej pojemne miejsce. Ostateczne potwierdzenie zgłaszający się otrzymają w zaproszeniu mailowym (na kilka dni przed imprezą).

Start: 29 listopada 2016, godzina 18:00.

Koniec: do ostatniego uczestnika 🙂

Zgłoszenia przyjmujemy na adres barcamp@osec.pl

Pragniemy poinformować/przypomnieć, że BARCAMP organizowany jest w formule bezpłatnego nieoficjalnego spotkania po pracy. Rejestracja na tę imprezę ważna jest jedynie dla celów organizacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
logo sekurak

Rozpoczęły się zapisy na Sekurak Hacking Party – Poznań

Następny post

Relacja z II Informatycznego Pucharu Beskidów

Powiązane posty
logo

Relacja z Open Source Day 2019

14 maja w Warszawie odbyła się kolejna edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji poświęconej otwartym technologiom. Ponad 800 uczestników dopisało kolejną kartę do 12-letniej historii wydarzenia. Na uczestników czekało 9 sesji technicznych podzielonych na 3 bloki tematyczne. Wśród omawianych wątków znalazły się takie tematy jak: bezpieczeństwo i monitoring infrastruktury IT, cloud computing, automatyzacja czy rozwój oprogramowania. Organizatorzy spotkania, czyli przedstawiciele Linux Polska, keynote speakerzy i zaproszeni goście byli zgodni co do jednej kwestii – technologia open source jest motorem rozwoju światowej gospodarki, ale otwarte rozwiązania są coraz częściej niezbędnym elementem w rozwoju polskich przedsiębiorstw.

Więcej...