Barcamp jesienny 2016

Zaplanowaliśmy dla Was kolejny BARCAMP – w Warszawie. Zapraszamy wieczorem 29 listopada 2016 r. Barcamp – jeśli byłeś już naszym gościem, wiesz dobrze, jeśli będziesz pierwszy raz – warto abyś wiedział, że to kolejne nieformalne spotkanie po pracy dla “głodnych” wiedzy i nowinek. Możesz wysłuchać prelekcji, zadać pytania, poruszyć na forum dręczące Cię kwestie, podyskutować o tym i owym.  Barcamp to także okazja, by zjeść kolację z kolegami po fachu, czy napić się schłodzonego piwa.

 

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy ekspertem, warto poznać inny punkt widzenia, wskazówki “wyjadaczy”.

Ciebie i innych chętnych, zainteresowanych, zaintrygowanych zapraszamy serdecznie.

Kiedy: 
Wto, 29/11/2016 – 18:00

Agenda: 
 • “Ansible for IT automation” (in EN) – prelegent Tetiana Khotiaintseva, Software developer at Ardigen
  Ansible is a robust and idempotent automation engine used for provisioning, configuration management, and application deployment. It allows you to declare configuration tasks in a human-friendly format, which it executes on multiple hosts in parallel via SSH.
  This talk introduces Ansible for configuration management, and shows how it is used in to create automated, reproducible data processing pipelines in bioinformatics.
 • Storware vProtect – efektywny backup środowiska Red Hat Virtualization (RHV)” – prelegenci Paweł Mączka – Chief Technology Officer oraz Marcin Kubacki – Chief Cloud Architect
  Rosnąca rola projektów wirtualizacyjnych w oparciu o RHV (poprzednio RHEV) jak również KVM, oraz ich coraz częstsze zastosowanie w środowiskach produkcyjnych wymusza dyskusję nad szeregiem zagadnień: co się stanie w przypadku awarii fizycznego hosta lub maszyny wirtualnej?; jak zapewnić ciągłość biznesową?; jak powinny być tworzone procedury Disaster Recovery?
  Celem prezentacji połączonej z pokazem na żywo jest przedstawienie rozwiązania vProtect, które zapewnia ochronę danych dla wirtualizatorów KVM, RHV. Przyjdź i dowiedz się z jakich mechanizmów korzystać, aby szybko i automatycznie zapewniać bezpieczeństwo w Twoich zwirtualizowanych środowiskach!
 • “systemd-nspawn – zarządzanie kontenerami oraz integracja z system operacyjnym” – prelegent Radek Kujawa, trener w OSEC
 • “DRBD-SDS storage dla odważnych w godzinę lub krócej” –  prelegent Piotr Baranowski, CTO w OSEC

Gdzie: 

Ponownie w Klubokawiarni Dziekanat 161 (ul. Nowoursynowska 161 L – Dom Studencki LIMBA, na terenie kampusu SGGW, wejście od Rodowicza “Anody”).

W przypadku liczby chętnych przekraczającej możliwości klubu, ogłosimy inne, równie dostępne i bardziej pojemne miejsce. Ostateczne potwierdzenie zgłaszający się otrzymają w zaproszeniu mailowym (na kilka dni przed imprezą).

Start: 29 listopada 2016, godzina 18:00.

Koniec: do ostatniego uczestnika 🙂

Zgłoszenia przyjmujemy na adres barcamp@osec.pl

Pragniemy poinformować/przypomnieć, że BARCAMP organizowany jest w formule bezpłatnego nieoficjalnego spotkania po pracy. Rejestracja na tę imprezę ważna jest jedynie dla celów organizacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post
logo sekurak

Rozpoczęły się zapisy na Sekurak Hacking Party – Poznań

Następny post

Relacja z II Informatycznego Pucharu Beskidów

Powiązane posty

Software Freedom Day 2015 w Krakowie

Dzień Wolnego Oprogramowania (Software Freedom Day) jest ogólnoświatowym świętem wolnego i otwartego oprogramowania (FOSS). Celem tej uroczystości jest edukacja opinii publicznej o wysokiej jakości i korzyściach płynących z korzystania z FOSS w edukacji, administracji publicznej, w domu i biznesie - w skrócie wszędzie! 

Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00, 19 września 2015 roku w siedzibie firmy PrintBox, na ul. Rynek Główny 17 w Krakowie.

Więcej...

Listopad pod znakiem Linuksa

Jesień Linuksowa 2016 to już czternaste z rzędu spotkanie miłośników Wolnego Oprogramowania i GNU/Linuksa. Wyjątkowa atmosfera, ciekawi prelegenci i uczestnicy, tematy na czasie oraz możliwość wygrania nagród w konkursach to niewątpliwe atuty tego wydarzenia. W programie znajdują się zarówno oficjalne prelekcje, półoficjalne dyskusje panelowe, a także towarzyskie spotkania i elementy rozrywkowe (planszówki, retrogry).

W tym roku po paroletniej przerwie organizatorzy obiecali powrót gości zagranicznych i wygląda na to, że obietnicy starają się dotrzymać. Pierwszym takim gościem jest Dmitriy Kostiuk, jeden z organizatorów Linux Vacation Eastern Europe (wydarzenie odbywa się od 2005 roku) i wielu innych eventów poświęconych FLOSS we wschodniej Europie. Przygotował on na Jesień bardzo ciekawą prelekcję na temat rozwoju interfejsów graficznych w Linuksie.

Więcej...
logo OSD

O otwartym oprogramowaniu z najlepszymi w branży! Już za tydzień rozpoczyna się 11. edycja Konferencji Open Source Day

Blisko 20 praktycznych sesji technicznych skupionych wokół 6 bloków tematycznych takich jak np. konteneryzacja, automatyzacja, data science, monitoring czy bezpieczeństwo IT czeka na uczestników konferencji Open Source Day 2018 odbywającej się 23 maja w Warszawie. Już od 11 lat wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy dla specjalistów zainteresowanych otwartym oprogramowaniem i źródłem informacji o najnowszych i najważniejszych trendach dotyczących nowych technologii. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, cieszy się dużym zainteresowanie publiczności. Jak dotąd udział w konferencji zgłosiło ponad 800 osób. Jak co roku będzie profesjonalnie i merytorycznie.

Więcej...