Open Source Day 2017 za niecałe dwa tygodnie

Już 17 maja w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się 10., jubileuszowa edycja konferencji Open Source Day, największego europejskiego wydarzenia dedykowanego otwartym technologiom. W czasie konferencji na scenie wystąpią m.in. przedstawiciele wiodących globalnych marek technologicznych, którzy opowiedzą o kluczowej roli open source w rozwoju nowoczesnego oprogramowania. W agendzie zaplanowano także warsztaty prowadzone przez ekspertów Linux Polska. 

 

Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Dariusz Jemielniak, profesor nauk ekonomicznych, ekspert w zakresie otwartej współpracy, który wykładał m.in. na Harvardzie, Uniwersytecie Kalifornijskim czy Massachusetts Institute of Technology. Dariusz Jemielniak jest aktywistą ruchu Wikimedia i pierwszym członkiem Rady Powierniczej Wikimedia Foundation wybranym spoza USA i Europy Zachodniej. Jest także autorem największego polskiego darmowego słownika internetowego ling.pl.

 

Ponadto, w czasie wykładów będzie można dowiedzieć się jaka jest rola jednostki i społeczności w tworzeniu otwartych technologii, a także dlaczego w open source inwestują firmy bazujące do tej pory na rozwiązaniach zamkniętych. Nie zabraknie również tematów poświęconych konkretnym zagadnieniom technologicznym, np. temu w jaki sposób open source zmienia na lepsze publiczną chmurę, czy jak zarządzać dużą liczbą serwerów w różnych architekturach.

Wydarzeniu będą towarzyszyć warsztaty technologiczne. Sesje prowadzone przez ekspertów Linux Polska są dedykowane wszystkim, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności związane z wykorzystaniem wiodących technologii open source. W programie znalazł się tematy takie jak automatyzacja i orkiestracja kontenerów, analiza logów, migracja środowisk Linux do chmury, czy Web SSO.

 

Tegoroczna konferencja Open Source Day to już dziesiąta edycja wydarzenia. W ciągu minionej dekady w spotkaniach wzięło udział ponad 5 tys. uczestników, a kolejne 14 tys. śledziło relację online. Status konferencji, jako jednego z najważniejszych wydarzeń technologicznych w kraju, potwierdza przyznanie patronatu honorowego Ministerstwa Cyfryzacji i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

– Cieszymy się, że w czasie tegorocznej edycji możemy świętować dziesięciolecie współpracy z Red Hat, głównym partnerem konferencji. W tym roku na jednej scenie spotkają się przedstawiciele najważniejszych graczy sektora technologii, takich jak Google, Microsoft, Suse, MySQL i wiele innych. Konferencja jest platformą spotkań dla firm, które na co dzień ze sobą konkurują, również tych, których podstawą działania są technologie zamknięte. Ich obecność jest kolejnym dowodem na to, że dziś open source to jeden z najważniejszych kierunków rozwoju IT, którego nie można ignorować – mówi Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska, organizator konferencji Open Source Day.

 

Już po raz dziesiąty Głównym Partnerem tegorocznej edycji jest firma Red Hat. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji, a także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Patronami medialnymi konferencji są PC Format, Warsaw Business Journal, Linux.pl, OSworld.pl, ITwiz, Mamstartup.pl i Magazyn Programista.

 

O konferencji Open Source Day

Open Source Day to największe w Polsce i Europie wydarzenie poświęcone otwartemu oprogramowaniu. W dotychczasowych edycjach udział wzięło 5 tys. osób, a kilkanaście tysięcy śledziło relację online. Open Source Day stanowi platformę wymiany wiedzy na temat otwartego oprogramowania, jednego z najważniejszych obecnie kierunków rozwoju nowoczesnych technologii, umożliwiającego tworzenie wysokiej jakości, stabilnych rozwiązań IT, które dziś są podstawą działania wszystkich gałęzi gospodarki. Gośćmi specjalnymi poprzednich edycji byli przedstawiciele Rządu, m.in. Wicepremier, Minister Gospodarki, Pan Waldemar Pawlak, Minister Administracji i Cyfryzacji Pan Michał Boni, a także Wiceminister Cyfryzacji, Pan Piotr Woźny. 10., jubileuszowa edycja konferencji odbędzie się w dniu 17 maja 2017 r. w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

W Zespole Szkół w Suchym Dębie pracują już na Linuksie

Następny post

Dostępna jest już agenda dwunastej edycji P.I.W.O.

Powiązane posty