Święto OpenSource – bezpłatne forum i warsztaty IT w Warszawie

Już 6 czerwca profesjonaliści, managerowie działów IT oraz pasjonaci technologii będą mieli szansę spotkać się w Warszawie podczas OSEC Forum 2017. Jest to pierwsza edycja darmowej konferencji, organizowanej przez firmę OSEC. Przewodnimi tematami wydarzenia będą współpraca administratorów i programistów, automatyzacja pracy oraz nowoczesne zarządzanie w IT. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także wziąć udział w symulacji Kinshasa.

 

OSEC Forum to niesztampowa, bezpłatna konferencja informatyczna o charakterze technicznym i warsztatowym. Organizatorowi, firmie OSEC, zależy na stworzeniu miejsca, w którym eksperci z różnych obszarów IT,co roku,będą mieli okazję do spotkania, współpracy, omówienia pomysłów opensource’owych, wymiany poglądów i dyskusji. Forum ma stanowić źródło nowych inspiracji dla polskich firm.

 

Konferencja obfitować będzie w wiedzę praktyczną i doświadczenia najlepszych ekspertów IT.Agenda wydarzenia jest rozbudowana. Kilkanaście warsztatów, prowadzonych będzie równolegle w pięciu salach. Piotr Baranowski opowie o tym, jak zaprojektować platformę IT, która będzie skalowalna, odporna na awarie, bardzo nowoczesna i konkurencyjna kosztowo. Robert Izdebski poruszy zagadnienie Service Oriented Architecture (SOA), a Grzegorz Poręcki spróbuje odpowiedzieć na pytanie, co dzisiaj znaczy „nowoczesne zarządzanie” w IT, opowie o metodach zwinnych i optymalnym miksie metodyk.

 

Wydarzeniem specjalnym będzie symulacja Kinshasa. Jest to gra, umożliwiająca przećwiczenie narzędzi i technik Agile Project Management  w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku. Wykorzystywane są w niej między innymi pojęcia takie jak: timebox, przyrost, stand-up, iteracja, MoSCoW. Uczestnicy wcielają się w role projektowe, co pozwala im poznać związane z tymi rolami zakresy obowiązków, odpowiedzialności oraz sposoby działania.

 

OSEC Forum odbędzie się w BABCE do wynajęcia, przy ul. Młocińska 5/7 w Warszawie – 6 czerwca 2017 w godz. 9:30 – 17:00.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rejestracji można dokonywać poprzez formularz na stronie: www.osecforum.pl

Na symulację Kinshasa należy zarejestrować się osobno w zakładce: http://osecforum.pl/kinshasa/

1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
SUSE Academic Program

Program Akademicki SUSE otwiera studentom drzwi do technologii open source

Następny post

Fryzjerka, która wymyśliła system serwujący kocią karmę, czyli opensource jako idea wolności

Powiązane posty
logo OSD

11. Konferencja Open Source Day – największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane otwartym technologiom już w maju w Warszawie

Już 23 maja w Warszawie odbędzie się kolejna, 11. edycja Open Source Day.
To największa w Polsce i tej części Europy konferencja poświęcona otwartym technologiom, co roku gromadząca blisko 1000 uczestników. Program tegorocznej edycji będzie składał się przede wszystkim z praktycznych sesji, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT. Trwa rejestracja na konferencję. Udział w wydarzeniu dla pierwszych 600 osób będzie bezpłatny.

Więcej...