ZUS wybrał nową platformę do wirtualizacji od Linux Polska

Linux Polska

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał z Linux Polska umowę dotyczącą dostarczenia zintegrowanego rozwiązania do wirtualizacji serwerów wraz z 3-letnią usługą wsparcia. Nowe rozwiązanie pozwoli ZUS na rozwój i optymalizację systemów informatycznych.

Przedmiotem zamówienia jest zakup zintegrowanego rozwiązania do wirtualizacji wraz z asystą techniczną w trybie 24/7. W skład rozwiązania zaproponowanego przez Linux Polska wchodzi m.in. oprogramowanie Red Hat Virtualization, Red Hat Satellite oraz Red Hat Enterprise Linux. Dodatkowo rozwiązanie zaoferowane przez Linux Polska zagwarantuje możliwość zestawiania klastrów wysokiej dostępności pomiędzy wszystkimi systemami uruchomionymi na maszynach wirtualnych.

Wdrożenie zintegrowanej platformy do wirtualizacji i klastra wysokiej dostępności z oferty Linux Polska pozwoli m.in. na:

  • uproszczone zarządzanie wieloma serwerami z jednego punktu centralnego,

  • nieograniczoną skalowalność infrastruktury IT w obrębie posiadanych serwerów fizycznych,

  • szybsze uruchamianie aplikacji w środowisku wirtualnym,

  • zautomatyzowanie procesu wykrywania i eliminacji zagrożeń w systemach,

  • konfigurowanie aplikacji i zasobów w tryb wysokiej dostępności.

Wdrożenie otwartej platformy wirtualizacyjnej klasy enterprise, wyposażonej w kompletny zestaw narzędzi, stanowi doskonały fundament pod bardziej rozbudowane i elastyczne usługi, takie jak cloud czy kontenery. Pozwala na oszczędność kosztów, centralizację zarządzania, poprawę bezpieczeństwa, lepszą skalowalność i wydajność. Dzięki temu ZUS zyska możliwość elastycznego wykorzystania mocy obliczeniowych swoich kluczowych systemów informatycznych.

Cieszymy się, że ZUS wybrał naszą ofertę i zdecydował się na rozwój systemów informatycznych w oparciu o stabilne, wydajne i bezpieczne rozwiązania open source, dające znaczące korzyści biznesowe. Połączenie otwartych rozwiązań do wirtualizacji i zarządzania w jedną zintegrowaną platformę ułatwi dostarczanie wydajnych i stabilnych usług, dzięki czemu ZUS będzie mógł skoncentrować się na zwiększaniu jakości usług dla swoich klientówmówi Grzegorz Sułkowski, Wiceprezes Zarządu Linux Polska.

ZUS to kolejna kluczowa instytucja z sektora publicznego, dla której firma Linux Polska stała się dostawcą usług konsultingowych, wdrożeniowych i szkoleniowych z dziedziny open source. Do tej pory z usług Linux Polska skorzystały już m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowy Fundusz Zdrowia, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Edukacji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Cyfryzacji, Centralny Ośrodek Informatyki, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post
Simplicity Linux 20.1

Simplicity Linux 20.1

Następny post
Tiny Core Linux

Tiny Core Linux 11.0

Powiązane posty
suchy dab spotkanie z anna strezynska

Otwarte oprogramowanie szkolne w Zespole Szkół w Suchym Dębie

W piątek 21.10.2016 roku w Zespole Szkół w Suchym Dębie odbyło się spotkanie z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską. Podczas spotkania zarysowany został plan "otwartego oprogramowania szkolnego", którego Zespół Szkół w Suchym Dębie ma być liderem.

 

Jak informuje na swojej stronie Facebook Anna Streżyńska - "To będzie mała rewolucja - słabe strony naszego dotychczasowego plan szkolnego to były ograniczenia co do sprzętu i oprogramowania (na lekcje informatyki/kodowania i na podłaczenie do szybkiej sieci znalazł pomysły Piotr Wozny, mój zastępca). Ale na obie te brakujące rzeczy też mamy już pomysł."

Więcej...

Urząd Pracy w Niemczech tnie o 80% koszty przechodząc na otwarte oprogramowanie

Z uwagi na stale rosnące koszty IT, Urząd Pracy w Niemczech poszukiwał bardziej efektywnego sposobu na obsługę środowiska informatycznego. Zdecydowano więc o przeniesieniu kluczowych aplikacji do środowiska SUSE Linux Enterprise Server, co pozwoliło ograniczyć koszty inwestycji w sprzęt i zaoszczędzić około 80 procent na serwerach baz danych. Wykorzystanie rozwiązań o większej efektywności zmniejszyło również o ponad 80 procent zużycie energii.

Więcej...