SystemRescueCd 6.1.0

1 marca 2020 roku wydano nową wersję SystemRescueCd oznaczoną numerem 6.1.0. Jest to jedna ze specjalistycznych dystrybucji Linuksa typu Live CD zbudowana na Arch Linux (dawniej na Gentoo). Można za jej pomocą miedzy innymi tworzyć i edytować partycje. Obsługuje ona wiele systemów plików: ext2, ext3, ext4 ReiserFS, Reiser4, Btrfs, XFS, JFS, VFAT, NTFS, ISO 9660, NFS, SMB.
SystemRescueCd 6.1.0

 

 

W systemie dokonano kilku zmian. Pierwszą z nich jest jądro Linuksa w wersji 5.4.22 LTS. Inną zmianą jest aktualizacja pakietów oprogramowania: Btrfs-progs 5.4.1, xfsprogs 5.4.0, xfsdump 3.1.9. Została też naprawiona konfiguracja mapowania klawiatury oraz dodano pakiety wireguard (moduły jądra Linuksa i narzędzia). Ponownie udostępniono również obraz iso dla maszyn 32-bitowych.

 

Obrazy płyt z systemem można pobrać z: Strona oficjalna download

 

Źródła:

1. SystemRescueCd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post
Tiny Core Linux

Tiny Core Linux 11.0

Następny post
4MLinux 32.0

4MLinux 32.0

Powiązane posty

CentOS 6.7 wydany

Karanbir Singh ogłosił dostępność nowego wydania CentOS - dystrybucji klasy Enterprise kompilowanej ze źródeł RHEL. CentOS Linux 6.7 zgodnie z używaną numeracją bazuje na źródłach wydania Red Hat Enterprise Linux 6.7. Wszystkie warianty systemu - workstation, server i minimal zostały teraz umieszczone w jednym połączonym repozytorium. Po instalacji systemu zalecane jest wydanie polecenia yum update w celu pobrania i intalacji najnowyszych poprawek do systemu, które mogły się już nie znaleźć na wydanych obrazach nośników.

Więcej...