SystemRescueCd 6.1.0

1 marca 2020 roku wydano nową wersję SystemRescueCd oznaczoną numerem 6.1.0. Jest to jedna ze specjalistycznych dystrybucji Linuksa typu Live CD zbudowana na Arch Linux (dawniej na Gentoo). Można za jej pomocą miedzy innymi tworzyć i edytować partycje. Obsługuje ona wiele systemów plików: ext2, ext3, ext4 ReiserFS, Reiser4, Btrfs, XFS, JFS, VFAT, NTFS, ISO 9660, NFS, SMB.
SystemRescueCd 6.1.0

 

 

W systemie dokonano kilku zmian. Pierwszą z nich jest jądro Linuksa w wersji 5.4.22 LTS. Inną zmianą jest aktualizacja pakietów oprogramowania: Btrfs-progs 5.4.1, xfsprogs 5.4.0, xfsdump 3.1.9. Została też naprawiona konfiguracja mapowania klawiatury oraz dodano pakiety wireguard (moduły jądra Linuksa i narzędzia). Ponownie udostępniono również obraz iso dla maszyn 32-bitowych.

 

Obrazy płyt z systemem można pobrać z: Strona oficjalna download

 

Źródła:

1. SystemRescueCd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Tiny Core Linux

Tiny Core Linux 11.0

Następny post
4MLinux 32.0

4MLinux 32.0

Powiązane posty
Devuan 3.0.0

Devuan 3.0.0

Wydano nową, stabilną wersję Devuan 3.0.0 o nazwie kodowej „Beowulf”. Jest on forkiem Debian GNU/Linux który miał swój początek w październiku 2014 roku. Nie posiada on systemu inicjującego „systemd”.

Więcej...

SUSE pomaga w walce z wirusem COVID-19

Do walki z wirusem COVID-19 staje też SUSE. Właśnie zapadła decyzja o natychmiastowym udostępnieniu systemu operacyjnego i technologii kontenerowych wszystkim producentom urządzeń medycznych wykorzystywanych w czasie pandemii do ratowania ludzi. 

SUSE będzie też świadczyć bezpłatnie usługi wsparcia technicznego oraz utrzymania dla swojego systemu operacyjnego i technologii kontenerowych, które będą wbudowane w te urządzenia medyczne i zarządzać nimi. Rozwiązania SUSE są dostępne już teraz, chodzi o to, by jak najbardziej przyspieszyć czas wprowadzania tych urządzeń na rynek przez ich producentów.

Więcej...
Alpine Linux logo

Alpine Linux 3.13.0

14 stycznia 2021 roku wydano nową wersję Alpine Linux 3.13.0. Jest on rozwijaną przez skupioną wokół projektu społeczność dystrybucją Linuksa. System posiada małe rozmiary i jest zorientowany na bezpieczeństwo oraz przeznaczony do użytku dla routerów, firewalli, sieci VPN, boxów VoIP i serwerów.

Więcej...