EndeavourOS 2020: The May

10 maja 2020 roku wydano nową wersję EndeavourOS 2020 o nazwie „The May”. Jest on dystrybucją Linuksa opartą na Arch Linuksie.
xfce eos

 

 

 

W tym wydaniu wprowadzono kilka poprawek. Dotyczą one głównie błędów w obsłudze sprzętu i funkcji wykonawczych. Poprawiono obsługę ATI/AMD i układów graficznych NVidia. Wprowadzono też nowy sterownik sieciowy zawierający r8168. Szybsza jest także instalacja po naprawie błędu „pacman-key –refresh-keys”. DHCPCD nie jest już załączany odkąd Menedżer Sieci nie wspiera pluginu DHCPCD.

 

Menedżer okien i3-wm otrzymał kilka małych poprawek. Pierwszą z nich jest Thunar jako domyślny menedżer plików. Drugą z kolei jest uczynienie Xfce4-terminal domyślnym terminalem. Trzecią zaś są małe usprawnienia w skrótach klawiszowych. Czwartą natomiast jest wskazówka wewnątrz plików konfiguracyjnych – jak zaktualizować je do najnowszych wersji w Github.

 

„The May” został wyposażony w nowe wersje oprogramowania:

– Firefox 76.0.1-1

– Jądro Linuksa 5.6.11.arch1-1

– Mesa 20.0.6-2

– Calamares 3.2.20

 

Obraz iso systemu można pobrać z:download.

 

Źródła:

1. Strona oficjalna – EndeavourOS

2. Strona oficjalna EndeavourOS – nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post
OpenIndiana logo

OpenIndiana 2020.04

Następny post
SUSE car

Inteligentne samochody napędzane systemem Linux

Powiązane posty
Ubuntu 20.04 Focal Fossa

Ubuntu 20.04 (Focal Fossa)

23 kwietnia wydano nową wersję Ubuntu 20.04 LTS „Focal Fossa”. Posiada ona długi okres wsparcia przez producenta, trwający 5 lat dla edycji: Desktop, Server, Cloud oraz Core. Dla pozostałych odmian Ubuntu zaś są to 3 lata. Dystrybucja ta może działać zarówno po zainstalowaniu, jak i w trybie Live. Jej nazwa oznacza „Ogniskującą Fossę” i pochodzi od nazwy podobnego do zarówno kota, jak i łasicy drapieżnika zamieszkującego wyspę Madagaskar. System wydany został wyłącznie w wersji 64-bitowej.

Więcej...

Fedora 23 z GNOME 3.18, Waylandem i LibreOffice 5

Ukazało się nowe wydanie Fedory. Oznaczona numerem 23 wersja przygotowana została w trzech głównych edycjach: Workstation, Cloud i Server - każda z nich dopasowana do konkretnych potrzeb i zastosowań. Równolegle dostępne są wersje z alternatywnymi desktopami, obrazy Fedora Labs z oprogramowaniem dedykowanym dla projektowania, gier czy naukowym, oraz specjalne obrazy dla architektury ARM.

Więcej...