EndeavourOS 2020: The May

10 maja 2020 roku wydano nową wersję EndeavourOS 2020 o nazwie „The May”. Jest on dystrybucją Linuksa opartą na Arch Linuksie.
xfce eos

 

 

 

W tym wydaniu wprowadzono kilka poprawek. Dotyczą one głównie błędów w obsłudze sprzętu i funkcji wykonawczych. Poprawiono obsługę ATI/AMD i układów graficznych NVidia. Wprowadzono też nowy sterownik sieciowy zawierający r8168. Szybsza jest także instalacja po naprawie błędu „pacman-key –refresh-keys”. DHCPCD nie jest już załączany odkąd Menedżer Sieci nie wspiera pluginu DHCPCD.

 

Menedżer okien i3-wm otrzymał kilka małych poprawek. Pierwszą z nich jest Thunar jako domyślny menedżer plików. Drugą z kolei jest uczynienie Xfce4-terminal domyślnym terminalem. Trzecią zaś są małe usprawnienia w skrótach klawiszowych. Czwartą natomiast jest wskazówka wewnątrz plików konfiguracyjnych – jak zaktualizować je do najnowszych wersji w Github.

 

„The May” został wyposażony w nowe wersje oprogramowania:

– Firefox 76.0.1-1

– Jądro Linuksa 5.6.11.arch1-1

– Mesa 20.0.6-2

– Calamares 3.2.20

 

Obraz iso systemu można pobrać z:download.

 

Źródła:

1. Strona oficjalna – EndeavourOS

2. Strona oficjalna EndeavourOS – nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
OpenIndiana logo

OpenIndiana 2020.04

Następny post
SUSE car

Inteligentne samochody napędzane systemem Linux

Powiązane posty
Deepin 20

Deepin 20

11 września 2020 roku wydano Deepin 20. Jest dystrybucją Linuksa, która ma dostarczyć elegancki i przyjazny dla użytkownika system. Wyposażono go w oryginalne środowisko graficzne o nazwie „Deepin Desktop Environment” (DDE), które używa technologii HTML5. Wyposażony jest także we własne aplikacje.

Więcej...
Kali Linux 2020.3

Kali Linux 2020.3

18 sierpnia 2020 roku wydano nową wersję Kali Linux. Pełni on rolę specjalistycznej dystrybucji testującej bezpieczeństwo i łamiącej zabezpieczenia. System ten zbudowano na Debianie GNU/Linux i jest wydawany w modelu ciągłym (rolling release).

Więcej...