Redcore Linux 2004

24 maja 2020 roku wydano nową wersję Redcore Linux 2004 pod nazwą „Neptune”. Jest on dystrybucją Linuksa, która powstała na bazie Gentoo. Jest to system operacyjny dla mas.
redcore 2004

 

 

 

W systemie wprowadzono pewne zmiany. Pierwszą z nich jest zsynchronizowanie obecnej wersji z drzewem Gentoo. Wprowadzono też kilka dostępnych jąder Linuksa. Głównym jest kernel w wersji 5.6.13 z wireguard. W repozytoriach dostępne są też jądra w wersjach LTS 5.4.41 oraz LTS Legacy 4.19.123.

 

Narzędzia zostały zaktualizowane do wersji:

  • glibc 2.30,
  • gcc 9.3.0,
  • binutils 2.34,
  • lvvm 10.0.0.

 

Rozpoczęła się masowa odbudowa. Za pomocą nowego zestawu narzędzi przebudowano wszystkie pakiety. Openrc-init zastąpił sysvinit. Włączono libglvnd do GL. Zastąpił on eselect-opengl – instalacja sterowników NVIDIA jest teraz prosta i polega na: instalacji i restarcie.

 

Xorg-server zaktualizowano do wersji 1.20.8. Zastosowano tam także łatkę umożliwiającą PRIME używanie zastrzeżonych sterowników NVIDII (wymaga pakietu nvidia-prime).

 

Interpretator domyślny Pythona to obecnie Python 3.7.7. W repozytorium dostępne jest teraz linux-steam-integration. Zaktualizowano też wszystkie pakiety. Obecnie Redcore Linux używa wyłącznie środowiska KDE.

 

Obrazy iso systemu można ściągnąć z: download.

 

Źródła:

1. Redcore Linux – strona oficjalna

2. Strona oficjalna – Redcore Linux 2004

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
lpilogo colourlarge

Egzaminy Linux Professional Institute dostępne online

Następny post
BlackArch Linux

BlackArch 2020.06.01

Powiązane posty
EuroLinux Desktop 9

EuroLinux Desktop, czyli Enterprise Linux dla użytkowników Windows

EuroLinux Desktop to nowoczesny system operacyjny, który łączy w sobie wygląd i funkcjonalność systemów Windows® i macOS® z niezawodnością i bezpieczeństwem dystrybucji Enterprise Linux. Oprogramowanie, zbudowane w oparciu o kod źródłowy systemu Red Hat® Enterprise Linux® 9, zawiera szereg zmian w interfejsie użytkownika, wprowadzonych przez firmę EuroLinux. System został stworzony z myślą o zastosowaniu w pracy biurowej, w instytucjach publicznych, firmach, placówkach edukacyjnych oraz dla prywatnych użytkowników. Objęty jest 10-letnim wsparciem technicznym producenta.
Więcej...

Wsparcie dla wirtualizacji KVM ułatwia korzystanie z Linuksa na komputerach mainframe

Warszawa, 17 sierpnia 2015 r. - Firma SUSE poinformowała, że SUSE Linux Enterprise Server jest pierwszym i do tej pory jedynym serwerowym systemem operacyjnym obsługiwanym przez KVM for IBM z Systems - niedawno przedstawione rozwiązanie wirtualizacyjne open source dla komputerów mainframe firmy IBM. Informacja ta zbiega się z wprowadzeniem przez IBM pakietu LinuxONE, nowej oferty systemów Linux dla komputerów mainframe serii z System.

Więcej...