Redcore Linux 2004

24 maja 2020 roku wydano nową wersję Redcore Linux 2004 pod nazwą „Neptune”. Jest on dystrybucją Linuksa, która powstała na bazie Gentoo. Jest to system operacyjny dla mas.
redcore 2004

 

 

 

W systemie wprowadzono pewne zmiany. Pierwszą z nich jest zsynchronizowanie obecnej wersji z drzewem Gentoo. Wprowadzono też kilka dostępnych jąder Linuksa. Głównym jest kernel w wersji 5.6.13 z wireguard. W repozytoriach dostępne są też jądra w wersjach LTS 5.4.41 oraz LTS Legacy 4.19.123.

 

Narzędzia zostały zaktualizowane do wersji:

  • glibc 2.30,
  • gcc 9.3.0,
  • binutils 2.34,
  • lvvm 10.0.0.

 

Rozpoczęła się masowa odbudowa. Za pomocą nowego zestawu narzędzi przebudowano wszystkie pakiety. Openrc-init zastąpił sysvinit. Włączono libglvnd do GL. Zastąpił on eselect-opengl – instalacja sterowników NVIDIA jest teraz prosta i polega na: instalacji i restarcie.

 

Xorg-server zaktualizowano do wersji 1.20.8. Zastosowano tam także łatkę umożliwiającą PRIME używanie zastrzeżonych sterowników NVIDII (wymaga pakietu nvidia-prime).

 

Interpretator domyślny Pythona to obecnie Python 3.7.7. W repozytorium dostępne jest teraz linux-steam-integration. Zaktualizowano też wszystkie pakiety. Obecnie Redcore Linux używa wyłącznie środowiska KDE.

 

Obrazy iso systemu można ściągnąć z: download.

 

Źródła:

1. Redcore Linux – strona oficjalna

2. Strona oficjalna – Redcore Linux 2004

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
lpilogo colourlarge

Egzaminy Linux Professional Institute dostępne online

Następny post
BlackArch Linux

BlackArch 2020.06.01

Powiązane posty

Wsparcie dla wirtualizacji KVM ułatwia korzystanie z Linuksa na komputerach mainframe

Warszawa, 17 sierpnia 2015 r. - Firma SUSE poinformowała, że SUSE Linux Enterprise Server jest pierwszym i do tej pory jedynym serwerowym systemem operacyjnym obsługiwanym przez KVM for IBM z Systems - niedawno przedstawione rozwiązanie wirtualizacyjne open source dla komputerów mainframe firmy IBM. Informacja ta zbiega się z wprowadzeniem przez IBM pakietu LinuxONE, nowej oferty systemów Linux dla komputerów mainframe serii z System.

Więcej...
suse chameleon

Service Pack 4 dla SUSE Linux Enterprise 11 jest już dostępny

Warszawa, 28 lipca 2015 r. – Firma SUSE udostępniła  Service Pack 4 dla systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise 11 (www.suse.com/promo/sle11sp4.html). Wprowadzone usprawnienia pozwolą na wykorzystanie w pełni mocy przetwarzania oraz innowacyjnych funkcji najnowocześniejszego sprzętu. Oprócz tego wprowadzone w SP4 usprawnienia skalowalności ułatwią obsługę przez SUSE Linux Enterprise 11 najbardziej wymagających obciążeń, takich jak bazy danych przetwarzane w pamięci.

SUSE Linux Enterprise 11 obsługuje pięć architektur sprzętowych – komputery z procesorami x86-32, AMD64, Intel 64, Intel Itanium, IBM Power oraz IBM z Systems – zaś najnowsze wydanie wzbogacono o optymalizacje dla rodzin procesorów Intel Xeon E7-8800/4800 v3, IBM z13 i IBM POWER8.

Więcej...