Redcore Linux 2004

24 maja 2020 roku wydano nową wersję Redcore Linux 2004 pod nazwą „Neptune”. Jest on dystrybucją Linuksa, która powstała na bazie Gentoo. Jest to system operacyjny dla mas.
redcore 2004

 

 

 

W systemie wprowadzono pewne zmiany. Pierwszą z nich jest zsynchronizowanie obecnej wersji z drzewem Gentoo. Wprowadzono też kilka dostępnych jąder Linuksa. Głównym jest kernel w wersji 5.6.13 z wireguard. W repozytoriach dostępne są też jądra w wersjach LTS 5.4.41 oraz LTS Legacy 4.19.123.

 

Narzędzia zostały zaktualizowane do wersji:

  • glibc 2.30,
  • gcc 9.3.0,
  • binutils 2.34,
  • lvvm 10.0.0.

 

Rozpoczęła się masowa odbudowa. Za pomocą nowego zestawu narzędzi przebudowano wszystkie pakiety. Openrc-init zastąpił sysvinit. Włączono libglvnd do GL. Zastąpił on eselect-opengl – instalacja sterowników NVIDIA jest teraz prosta i polega na: instalacji i restarcie.

 

Xorg-server zaktualizowano do wersji 1.20.8. Zastosowano tam także łatkę umożliwiającą PRIME używanie zastrzeżonych sterowników NVIDII (wymaga pakietu nvidia-prime).

 

Interpretator domyślny Pythona to obecnie Python 3.7.7. W repozytorium dostępne jest teraz linux-steam-integration. Zaktualizowano też wszystkie pakiety. Obecnie Redcore Linux używa wyłącznie środowiska KDE.

 

Obrazy iso systemu można ściągnąć z: download.

 

Źródła:

1. Redcore Linux – strona oficjalna

2. Strona oficjalna – Redcore Linux 2004

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post
lpilogo colourlarge

Egzaminy Linux Professional Institute dostępne online

Następny post
BlackArch Linux

BlackArch 2020.06.01

Powiązane posty

Linux Mint Debian Edition 4

20 marca 2020 roku wydano Linux Mint Debian Edition 4 „Debbie”. Bazuje on na Debianie z gałęzi stabilnej „Buster”. Używa on własnych usprawnień i programów, pochodzących z Linux Mint.  W systemie wprowadzono pewną ilość niezbędnych zmian i poprawek w porównaniu z poprzednią wersją.

Pierwszą z nich jest automatyzacja partycjonowania połączona z obsługą LVM i szyfrowaniem całego dysku oraz katalogu domowego. Do kolejnych zmian zaliczane są obsługa automatycznej instalacji sterowników NVIDIA, obsługa NVMe oraz podmodułów Btrfs. Dodano także wsparcie dla SecureBoot.

Więcej...