Kali Linux 2020.3

18 sierpnia 2020 roku wydano nową wersję Kali Linux. Pełni on rolę specjalistycznej dystrybucji testującej bezpieczeństwo i łamiącej zabezpieczenia. System ten zbudowano na Debianie GNU/Linux i jest wydawany w modelu ciągłym (rolling release).
Kali Linux 2020.3

 

 

 

W obecnej wersji Kali Linux zaszło kilka zmian. Jedną z nich jest nowa powłoka – rozpoczęto proces zamiany z „Bash” na „ZSH”. Niniejsza edycja używa „Win-KeX”, które jest gotowe na WSL2. Zautomatyzowano również obsługę HiDPI, wyposażonego w łatwy tryb przełączania. Wprowadzono także ikony narzędzi dla wszystkich domyślnych narzędzi. Bluetooth używa teraz nowego zestawu akcesoriów dla Kali NetHunter. W Nokia Support zaś są dostępne nowe urządzenia obsługiwane przez Kali NetHunter.

 

W procesie konfiguracji zostały zakończone problemy brakujących repozytoriów sieciowych, szybsza jest też ich instalacja. Menedżer plików o nazwie „GNOME Nautilus” posiada obecnie nowy motyw. Monitor systemu został dopasowany do kolorów i posiada wykresy procesora. „Zagnieżdżenie nagłówków” zostało zaś poprawione.

 

Obrazy systemu dla maszyn 32-bit i 64-bit można ściągnąć z: Download, zaś dla ARM z: Download2.

 

Źródła:

1. Kali Linux – strona oficjalna

2. Kali Linux – nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Sparky logo

Sparky 2020.08

Następny post
Tails 4 10 logo

Tails 4.10

Powiązane posty