ExTiX 21.1

3 stycznia 2021 roku wydano nową wersję ExTiX 21.1. Jest on pochodzącą ze Szwecji dystrybucją Linuksa przeznaczoną na komputery typu desktop. Obecnie opiera się on na dystrybucji Deepin 20.1. W przypadku wcześniejszej instalacji „VirtualBox Guest Additions” możliwe jest również uruchomienie systemu w trybie pełnoekranowym w „VirtualBox”.
ExTiX 21.1

 

 

 

Niniejsza edycja ExTiX 21.1 jest wyposażona w następujące oprogramowanie:

– Skype,

– Spotify,

– Refracta Installer,

– jądro Linuksa w wersji 5.10.4-exton.

 

System posiada kilka nowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość uruchomienia go z pamięci RAM. Ta opcja przydaje się w przypadku posiadania dużej ilości pamięci RAM. Drugą jest wybór języka z dostępnych opcji przed wejściem do Deepin 20.1 Desktop. Inną zaś stanowi możliwość oglądania zawartości Netfliksa podczas używania przeglądarki Firefox. Można również używać menedżera oprogramowania o nazwie „Cactus Package Manager” zamiast APT.

 

Obraz systemu można ściągnąć z: Download

 

Źródła:

1. ExTiX – strona oficjalna

2. ExTiX – informacja o wydaniu ExTiX 21.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Tails Free Download 4 14

Tails 4.14

Następny post
Alpine Linux logo

Alpine Linux 3.13.0

Powiązane posty
Tails 4 10 logo

Tails 4.10

25 sierpnia 2020 roku wydano nową wersję Tails 4.10. Działa on w trybie „live” i pozwala na bezpieczne oraz anonimowe korzystanie z internetu. System ten bazuje na Debianie należacym do gałęzi stabilnej.

Więcej...
Kali Linux 2020.1 pulpit

Kali Linux 2020.1

Pod koniec stycznia 2020 roku wydano Kali Linux 2020.1. Jest on jedną z dystrybucji Linuksa typu specjalistycznego. Służy do przeprowadzania testów bezpieczeństwa i łamania zabezpieczeń. System zbudowano na dystrybucji Debian GNU/Linux i działa on na zasadzie modelu ciągłego (rolling release). W obecnej wersji systemu dokonano też wielu zmian w porównaniu z wersjami poprzednimi.

 

Więcej...