ExTiX 21.1

3 stycznia 2021 roku wydano nową wersję ExTiX 21.1. Jest on pochodzącą ze Szwecji dystrybucją Linuksa przeznaczoną na komputery typu desktop. Obecnie opiera się on na dystrybucji Deepin 20.1. W przypadku wcześniejszej instalacji „VirtualBox Guest Additions” możliwe jest również uruchomienie systemu w trybie pełnoekranowym w „VirtualBox”.
ExTiX 21.1

 

 

 

Niniejsza edycja ExTiX 21.1 jest wyposażona w następujące oprogramowanie:

– Skype,

– Spotify,

– Refracta Installer,

– jądro Linuksa w wersji 5.10.4-exton.

 

System posiada kilka nowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość uruchomienia go z pamięci RAM. Ta opcja przydaje się w przypadku posiadania dużej ilości pamięci RAM. Drugą jest wybór języka z dostępnych opcji przed wejściem do Deepin 20.1 Desktop. Inną zaś stanowi możliwość oglądania zawartości Netfliksa podczas używania przeglądarki Firefox. Można również używać menedżera oprogramowania o nazwie „Cactus Package Manager” zamiast APT.

 

Obraz systemu można ściągnąć z: Download

 

Źródła:

1. ExTiX – strona oficjalna

2. ExTiX – informacja o wydaniu ExTiX 21.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Tails Free Download 4 14

Tails 4.14

Następny post
Alpine Linux logo

Alpine Linux 3.13.0

Powiązane posty
AntiX 19.3

AntiX 19.3

16 października 2020 roku wydano nową wersję antiX 19.3 zwaną „Manolis Glezos”. Dystrubucja ta została zbudowana na systemie Debian i może być używana nie tylko przez nowe komputery. Jest lekki i szybki, przez co można go uruchomić nawet na starszych komputerach. Minimalne wymagania to: procesor PII, 128MB pamięci RAM oraz partycja wymiany SWAP o rozmiarach 128 MB. Potrzebne jest także 2,2 GB miejsca na instalację na dysku twardym.

Więcej...