eSeminarium: Automatyzacja wysokiej dostępności Postgres dla systemów krytycznych

eSeminarium: Automatyzacja wysokiej dostępności Postgres dla systemów krytycznych

Już 3 marca o g. 10.00 odbędzie się darmowe eSeminarium zorganizowane wspólnie przez Linux Polska i EDB Postgres.

Postgres jest powszechnie uznawany za dojrzałą bazę danych typu open source do realizacji kluczowych procesów ITSystemy o znaczeniu krytycznym wymagają wysokiej dostępności baz danych, aby utrzymać nieprzerwane i bezbłędne działanie. W tym celu tworzy się m.in. klastry wysokiej dostępności (High Availability, HA), których zadaniem jest zapewnienie ciągłości działania usługi IT w trybie 24×7.

Tworzenie klastrów wysokiej dostępności wymaga precyzyjnej konfiguracji środowiska i kontroli jej zmian. Dzięki automatyzacji tych zadań można w istotny sposób ograniczyć pracochłonność administratora i uniknąć błędów. Gotowe skrypty automatyzacyjne zapewniają zgodność z predefiniowaną architekturą referencyjną i ułatwiają jej przywrócenie po nieudanych modyfikacjach. Automatyzacja zapewnia powtarzalność raz przetestowanej konfiguracji i pozwala na jej przenaszalność pomiędzy środowiskami testowymi, produkcyjnymi i zapasowymi.

W programie eSeminarium m.in.:

  • Dostępne modele wysokiej dostępności dla Postgres.
  • Szybki przegląd architektur referencyjnych EDB Postgres.
  • Narzędzia EDB Postgres do tworzenia wysoko dostępnej architektury Postgres.
  • Opcje automatyzacji instalacji i utrzymania architektur wysokiej dostępności.
  • Jak w praktyce automatyzować deployment architektury wysokiej dostępności: role, atrybuty, uprawnienia.
  • Demonstracja gotowego rozwiązanie do automatyzacji HA dla Postgres.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Gry pod Linuksem

Czy Linux nadaje się do gier?

Następny post
Botnet

Linux dominuje kolejne „rynki”

Powiązane posty

Narodowe Archiwum Cyfrowe zwiększa dostępność usług w oparciu o wdrożony przez Linux Polska klaster geograficzny EDB Postgres

Narodowe Archiwum Cyfrowe wdrożyło innowacyjny klaster geograficzny Postgres pomiędzy dwoma oddalonymi lokalizacjami. Twórcą koncepcji i dostawcą rozwiązania jest Linux Polska - lider technologii open source w regionie CEE. Klaster zapewnia pracę bez przestojów i lepsze wykorzystanie mocy obliczeniowej serwerów, na których działa Archiwum Dokumentów Elektronicznych, co znacznie poprawia dostępność i jakość usług publicznych świadczonych przez NAC.

Więcej...
logo OSD

11. Konferencja Open Source Day – największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane otwartym technologiom już w maju w Warszawie

Już 23 maja w Warszawie odbędzie się kolejna, 11. edycja Open Source Day.
To największa w Polsce i tej części Europy konferencja poświęcona otwartym technologiom, co roku gromadząca blisko 1000 uczestników. Program tegorocznej edycji będzie składał się przede wszystkim z praktycznych sesji, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT. Trwa rejestracja na konferencję. Udział w wydarzeniu dla pierwszych 600 osób będzie bezpłatny.

Więcej...