Nowa wersja otwartoźródłowej gry 0 A.D.

0 A.D. to otwartoźródłowa gra RTS, tworzona przez międzynarodową grupę Wildfire Games, przygotowywana na Linuksa, FreeBSD i inne systemy. Produkcja powstaje już od wielu lat, zaczynała zaś jako mod do Age of Empires II, aby z czasem przesiąść się na własny, otwarty silnik.

Prawie trzy lata po poprzedniej wersji, ukazała się właśnie Alpha 24: „Xšayāršā”, która wprowadza szereg poprawek i usprawnień, a także dodatkową zawartość – m.in. nowe mapy. Szczegóły nowej wersji przedstawione zostały na filmowym trailerze.

Wymagania sprzętowe (Linux):
Procesor: 1 GHz,
RAM: przynajmniej 512 MB,
GPU: Każda ze wsparciem OpenGL 1.3 i sprzętowym przyspieszeniem 3D oraz 128 MB pamięci, np. Radeon 9000, GeForce 3 itp.
Rozdzielczość: min. 1024×768.

Więcej o grze znajdziecie na dedykowanej jej stronie, a warto także zapoznać się z instrukcją dotyczącą jej instalacji na różnych dystrybucjach Linuksa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Usuwanie danych po restarcie komputera (fsprotect)

Następny post
update

Zmiany na stronie…

Powiązane posty
SUSE Product Box LES SAP

SUSE Linux Enterprise systemem operacyjnym dla SAP HANA Express Edition

Warszawa, 20 września 2016 r. - Firma SUSE poinformowała o bezpłatnym udostępnieniu systemu SUSE Linux Enterprise Server for SAP® Applications w ramach nowego rozwiązania SAP HANA, express edition. Jest to uproszczona wersja platformy SAP HANA, która dzięki połączeniu z najpopularniejszą platformą linuksową do uruchamiania aplikacji SAP pozwala użytkownikom systemów Microsoft Windows i Mac OS X na łatwe i wygodne projektowanie nowych aplikacji na platformę SAP HANA.

Więcej...