Zmiany na stronie…

update

Jak pewnie zauważyliście zmieniliśmy dość znacząco szatę graficzną naszej strony. Poza zmianami wizualnymi, które jak sądzimy są dużo na korzyść – od teraz strona jest również w pełni zgodna z urządzeniami mobilnymi. Jedną z ciekawych funkcji, którą wprowadziliśmy jest automatyczne włączanie trybu nocnego podczas przeglądania strony w godzinach wieczornych.

Jeżeli ktoś woli przeglądać strony w trybie “ciemnym” przez cały dzień, może również ustawić to na stronie głównej i przy ponownej wizycie przeglądarka powinna pamiętać to ustawienie.

Nowe menu pozwala dotrzeć w szybki sposób do najnowszych publikacji – ujęte tam najpopularniejsze kategorie po najechaniu na nie kursorem wyświetlają trzy ostatnie artykuły.

Najważniejszą zmianą praktyczną jest chyba wyłączona rejestracja i logowanie do serwisu. Ponieważ odeszliśmy od nieaktualizowanych katalogów tematycznych i ogłoszeniowych, logowanie do strony będzie przeznaczone tylko dla redaktorów i współpracowników. Logowanie i rejestracja na forum zostało wyodrębnione i jest obecnie niezależne od głównej strony.

Bez zmian pozostają nadal bezpłatnie utrzymywane dla Was konta pocztowe w domenie Linux.pl oraz konta Jabbera.

Tradycyjnie zapraszamy do przesyłania uwag i sugestii 🙂

Zapraszamy również do współpracy redaktorskiej.

pozdrawiamy
Linux.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Nowa wersja otwartoźródłowej gry 0 A.D.

Następny post

Free-Desktop 2021 – otwartoźródłowe rozwiązanie dla szkół

Powiązane posty

Linux.pl 2.0

Z przyjemnością przekazujemy Wam nową wersję naszej strony!

 

Nowa odsłona nawiązuje nieco wizualnie i kolorystyką do poprzedniej, jednakże to już jest zupełnie nowy silnik z innymi możliwościami. Strona została oparta o CMS Joomla, zaś forum o skrypt SMF (Simple Machines Forum). Testowaliśmy wcześniej takie rozwiązania jak Typo3, czy też stworzenie kondu w oparciu o framework Symfony. Jednakże wybór Joomli był najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na stworzenie nowego Linux.pl, przeniesienie najważniejszych treści oraz w przyszłości ewentualne aktualizacje czy migracje na inne platformy.

Więcej...