Steam Link dostępny dla Linuksa

SteamLink

Firma Valve poinformowała o udostępnieniu aplikacji Steam Link w wersji na 64-bitowe systemy Linux. Steam Link pojawił się w roku 2018 i umożliwił strumieniowanie gier na urządzenia takie jak telefony, tablety czy telewizory, a także na urządzenia Raspberry Pi. Teraz trafił także na systemy z pingwinem. Przyczyn tej premiery można upatrywać w uruchomionej 1 marca becie nowej wersji usługi Remote Play Together, do użycia której nie jest wymagane posiadanie klienta Steam.

Aplikację można pobrać za pomocą Flathuba, a jej kopia znajduje się także na Githubie.

Poniżej przedstawiamy procedurę instalacji na systemach z rodziny Ubuntu.

Przede wszystkim potrzebne będzie zainstalowanie Flatpacka, jeśli ktoś wcześniej z niego nie korzystał.

$ sudo apt install flatpak

Krokiem drugim jest dodanie do niego repozytorium Flathuba.

$ flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

A na koniec instalujemy aplikację od Valve.

$ flatpak install flathub com.valvesoftware.SteamLink

Aplikację można uruchomić za pomocą komendy flatpak run com.valvesoftware.SteamLink lub tradycyjnie, korzystając z aktywatora dostępnego w używanym środowisku graficznym. Do strumieniowania będzie potrzebne dobre łącze internetowe, kontroler oraz maszyna, na którym uruchomiony zostanie klient Steam i gra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni post

Prostsza konsola dzięki historii poleceń

Następny post

Francuskie szkoły chronią dane uczniów dzięki Linuksowi

Powiązane posty
SUSE Academic Program

Program Akademicki SUSE otwiera studentom drzwi do technologii open source

W ramach swojego nowego Programu Akademickiego firma SUSE otwiera studentom z całego świata drzwi do świata oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym (open source). Udostępnia bezpłatnie lub za niewielką opłatą oprogramowanie open source, plan szkoleń, narzędzia i wsparcie, aby pomóc szkołom, uniwersytetom, szpitalom prowadzącym zajęcia dydaktyczne i innym organizacjom akademickim w tworzeniu i używaniu oprogramowania open source oraz organizowaniu zajęć dla studentów w tym zakresie. Program SUSE obejmuje kursy prowadzące do uzyskania certyfikatów zawodowych dla administratorów systemów SUSE Linux (SUSE Linux Certified Administrator - SCA).

Więcej...

Narodowe Archiwum Cyfrowe zwiększa dostępność usług w oparciu o wdrożony przez Linux Polska klaster geograficzny EDB Postgres

Narodowe Archiwum Cyfrowe wdrożyło innowacyjny klaster geograficzny Postgres pomiędzy dwoma oddalonymi lokalizacjami. Twórcą koncepcji i dostawcą rozwiązania jest Linux Polska - lider technologii open source w regionie CEE. Klaster zapewnia pracę bez przestojów i lepsze wykorzystanie mocy obliczeniowej serwerów, na których działa Archiwum Dokumentów Elektronicznych, co znacznie poprawia dostępność i jakość usług publicznych świadczonych przez NAC.

Więcej...

Amarok 2.8 wydany

Deweloperzy Amaroka udostępnili wydanie 2.8 odtwarzacza, o nazwie kodowej Return To The Origin. W jego najnowszym wydaniu dodano m.in. nowy aplet do wizualizacji analizatora dźwięku, płynne wyciszanie podczas pauzowania oraz wiele udoskonaleń w interfejsie graficznym i wydajności.

 

Amarok to odtwarzacz muzyki dla środowiska KDE, charakteryzujący się szerokim wykorzystaniem bazy multimediów. W najnowszym wydaniu 2.8 deweloperzy szczególny nacisk położyli na poprawę stabilności, wydajności i dopracowania programu — podobnej jak w serii 1.x odtwarzacza.

Więcej...