Nowy Deepin 20.2 z wsparciem dwóch kerneli

Deepin 20.2 aktualizacja

Nowa aktualizacja Deepin wspiera dwa kernele, mianowicie Linux 5.10 LTS oraz 5.11 Stable a cała dystrybucja została zaktualizowana do Debian 10.8. Jak dowiadujemy się od developerów nowa wersja Deepin zapewnia lepszą wydajność oraz poprawia kilka błędów.

Co nowego wprowadza wersja 20.2?

Najważniejszą zmianą jest wsparcie dla Linux 5.10 LTS oraz dla Linux 5.11. Użytkownik podczas instalacji może wybrać, z której wersji chce skorzystać, natomiast obecni użytkownicy mogą za pomocą terminalu dokonać wyboru. Oprócz tego wprowadzono również:

  • Integracja z repozytorium Debian 10.8 co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz jak piszą developerzy “naprawę kilku poważnych problemów”.
  • Mniejsze zużywanie pamięci przez stockowe aplikacje Deepin.
  • Optymalizacja kodu zapewniająca większą wydajność systemu i dająca większe uczucie płynności użytkownikom.
  • Ulepszenie managera plików i wyszukiwania pełnotekstowego.
  • Nowa funkcja w programie do obsługi dysków. Od teraz można weryfikować i naprawiać uszkodzone sektory wybranych dysków.
  • Aplikacja do wysyłania maili od teraz ma funkcje wysyłania maila o wybranej godzinie oraz możliwość ustawienia podpisu do maila. Oprócz tego dodano różne usprawnienia oddziałujące na wydajność aplikacji.
  • Dodano software do pobierania plików przez protokoły takie jak HTTP(S), FTP(S), BT, magnet link itp.

Więcej zmian można przeczytać na stronie producenta tej ładnie wyglądającej dystrybucji, którą znajdziemy pod tym linkiem

1 komentarz
  1. Testowałem i fajnie to wygląda. Niestety oparcie się na Debianie Stable sprawia że paczki inne aniżeli wybrane przez twórców są bardzo nieaktualne. Także minusem jest konieczność akceptacji umowy EULA zanim się go zainstaluje. Ale ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, wszystko działa szybko, stabilnie i ładnie wygląda. Można tą dystrybucję polecić każdemu bo jest moim zdaniem to idealna dystrybucja na początek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Tails i Qubes OS – dwie strony medalu

Następny post

Vi – edytor tekstu

Powiązane posty
SUSE Academic Program

Program Akademicki SUSE otwiera studentom drzwi do technologii open source

W ramach swojego nowego Programu Akademickiego firma SUSE otwiera studentom z całego świata drzwi do świata oprogramowania o otwartym kodzie źródłowym (open source). Udostępnia bezpłatnie lub za niewielką opłatą oprogramowanie open source, plan szkoleń, narzędzia i wsparcie, aby pomóc szkołom, uniwersytetom, szpitalom prowadzącym zajęcia dydaktyczne i innym organizacjom akademickim w tworzeniu i używaniu oprogramowania open source oraz organizowaniu zajęć dla studentów w tym zakresie. Program SUSE obejmuje kursy prowadzące do uzyskania certyfikatów zawodowych dla administratorów systemów SUSE Linux (SUSE Linux Certified Administrator - SCA).

Więcej...
Garuda 201007

Garuda 201007

7 października 2020 wydano nową wersję Garudy 201007 nazywaną „Golden Eagle”. Jest ona ciągłą dystrybucją Linuksa opartą na Arch’u. Dostarczono ją z instalatorem graficznym o nazwie „Calamares” i narzędziami graficznymi służącymi do zarządzania systemem.

Więcej...

Linux Foundation publikuje wskazówki bezpieczeństwa dla desktopów

Jeżeli jesteś użytkownikiem Linuksa i pracujesz zdalnie, np. jako administrator - warto zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo swojego komputera. Z pewnością będzie do tego pomocny zestaw wewnętrznych wskazówek przygotowanych dla Linux Foundation. Konstantin Ryabitsev - szef do spraw usług związanych z pracą grupową w Linux Foundation, zamieścił listę zaleceń związanych z bezpieczeństwem dla pracowników fundacji, którzy w większości pracują zdalnie. 

Więcej...