Nowości na kanale Świat Linuksa [02.04.2021]

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami, które pojawiły się w ostatnim tygodniu na naszym zaprzyjaźnionym kanale YouTube – “Świat Linuksa“.

To musiał być bardzo pracowity tydzień, bo na kanale pojawiło się aż sześć nowych filmów – w tym jeden, który trwa prawie godzinę i pokazuje aż dziesięć środowisk graficznych dla Linuksa! Przedstawiamy te według nas najciekawsze, chociaż warto zobaczyć wszystkie filmy przygotowane przez Bartka – prowadzącego ten kanał.

Pierwszym filmem, który z pewnością zasługuje na obejrzenie jest opis instalacji systemu Cloud Ready OS, który jest oparty na Chromium OS – na nie najnowszym już laptopie HP 8440.
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=E45z85Xf8VU

Fani Fedory z pewnością chętnie zobaczą test ostatniej wersji BETA Fedory 34. Na filmie można zobaczyć zarówno wersję ze środowiskiem GNOME 40, jak i KDE Plasma 5.21.
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=YlcqUdjsg-o

Coś dla miłośników minimalizmu – omówienie dwóch bardzo małych dystrybucji Linuksa: Damn Small Linux oraz Tiny Core Linux. Tego typu dystrybucje zwane były “business card CD”, ponieważ ze względu na swoją wielkość mieściły się na małych płytach CD, które można było przechowywać jak wizytówki.
DSL to niegdyś był jeden z najpopulaniejszych tego typu projektów i szkoda że nie jest już aktywnie rozwijany.
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=HOX_CP7DRrk

Jako nasz wybór przedstawiamy film, o którym wspominamy na początku – przedstawienie dziesięciu różnych środowisk graficznych dostępnych pod Linuksem. Nie są to oczywiście wszystkie środowiska dostępne dla użytkowników “Pingiwnka”, ale i tak ich różnorodność jest niesamowita.
Zapraszamy do oglądania i stałego śledzenia kanału, a poniżej wspomniany film.

Zapraszamy do odwiedzenia kanału Świat Linuksa: https://www.youtube.com/c/swiatlinuksa

Fanpage kanału na Facebook: https://www.facebook.com/swiatlinuksa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo

Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo w wersji beta zostało właśnie wydane

Następny post

Dortmund staje się miastem Open Source

Powiązane posty