Bank Gospodarstwa Krajowego wybrał dostawcę usług DevOps

Bank Gospodarstwa Krajowego inwestuje w innowacyjne rozwiązania w obszarze DevOps. W przetargu nieograniczonym przeprowadzonym na początku 2021 r. na świadczenie usług w tym zakresie najkorzystniejszą ofertę złożyła Linux Polska. Wartość zakontraktowanych usług wraz z opcjami przekracza 14 mln złotych. Dzięki rozwiązaniom DevOps Bank zyska możliwość szybszego wytwarzania oprogramowania, produktów i usług.

Metodyka DevOps umożliwia uczestnikom zespołów deweloperskich i administracyjnych nowy podział obowiązków i odpowiedzialności. Wszystko to w oparciu o nowo zdefiniowane role. Zmierza to do poprawy koordynacji i współpracy w celu tworzenia lepszych produktów.

Stosując kulturę DevOps wraz z narzędziami i praktykami CI/CD, zespoły IT w Banku Gospodarstwa Krajowego zyskają możliwość szybszego wytwarzania oprogramowania, produktów i usług. W efekcie tego będą mogły lepiej reagować na potrzeby klientów. Lepsza współpraca i produktywność jest także pomocna w zapewnieniu wyższej jakości, stabilności i niezawodności systemu.

Warto dodać, że na mocy wcześniejszych kontraktów Linux Polska wdrożyła w Banku szereg rozwiązań, m.in. otwarte systemy operacyjne Linux, platformę do konteneryzacji aplikacji opartą o Kubernetes, a także aplikacje Fraud Detection i SIEM, tworząc tym samym technologiczne zaplecze do adopcji praktyk DevOps.

Widzimy obecnie ogromne zapotrzebowanie na wdrażanie kultury DevOps oraz narzędzi CI/CD. Cieszymy się, że będziemy mogli wnieść do zespołów IT w BGK kompetencje oraz wiedzę w tych obszarach – mówi Dariusz Świąder, Prezes Zarządu, Linux Polska.


Linux® Polska – jesteśmy polską spółką IT, której misją jest wspieranie klientów w pokonywaniu barier technologicznych i transformacji IT. Koncentrujemy się na innowacyjności, rozwoju kompetencji własnych oraz transferze wiedzy do zespołów klienta. Projektujemy i tworzymy rozwiązania open source w obszarach: migracja do open source, konteneryzacja aplikacji, hybrid cloud, DevOps, bazy danych, middleware, automatyzacja. Prowadzimy działalność badawczo-rozwojową i rozwijamy produkty własne w obszarze data science. W zakresie naszej aktywności znajdują się usługi konsultingowe, wdrożeniowe i utrzymaniowe. Operujemy w środowiskach zarówno chmurowych (public – hybrid cloud) jak i on-premise. Nasz zespół inżynierski posiada ponad 500 indywidualnych certyfikacji.
Więcej informacji: linuxpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

OpenUK Kids Digital Camp 2021

Następny post

System FreeBSD w wersji stabilnej 13.0 jest już oficjalnie dostępny

Powiązane posty

Mozilla pracuje nad zwiększeniem prywatności w trybie prywatnym

Mozilla testuje nowy, rozszerzony tryb prywatności w Firefoksie - teraz nie tylko można ukryć historię przeglądania na swoim komputerze, ale również blokować serwisy online, które śledzą na bieżąco osoby serfujące w internecie. Co prawda istnieją już wtyczki oferujące podobne funkcje, takie jak Ghostery czy Privacy Badger - jednak Firefox połączył to razem z własnym trybem prywatnym oraz wzbogacił o pełną kontrolę działania blokady.

Śledzenie polega na gromadzeniu danych przeglądania stron internetowych danej osoby - w wielu miejscach, zazwyczaj przez dołączoną treść. Strony zajmujące się śledzeniem próbują jednoznacznie zidentyfikować osobę poprzez wykorzystanie ciasteczek lub innych technologii, takich jak np. fingerprinting.

Więcej...