Nowy Tails 4.25

7 grudnia 2021 wydano nową wersję Tails 4.25 – The Amnestic Incognito Live System. Jest to specjalistyczna dystrybucja Linuksa typu live. Używając jej, można korzystać z internetu bezpiecznie i anonimowo. System powstał na bazie Debiana gałęzi stabilnej.

W niniejszym wydaniu Tails’a wprowadzono kilka zmian. Jedną z nich jest dodanie narzędzia tworzącego zapasową kopię trwałej pamięci na innym nośniku USB Tails. Służy ono do automatyzacji procesu dotychczas opisanego w dokumentacji w temacie o tworzeniu kopii zapasowej trwałej pamięci, korzystającej z wiersza poleceń.

Drugą nowością jest dodanie do GRUB nowego wpisu pod nazwą Tails – zewnętrzny dysk twardy. Zaktualizowano również przeglądarkę Tor Browser do wersji oznaczonej numerem 11.0.2. Sam Tor zaś jest w wersji 0.4.6.8.

Inną zmianą jest dodanie skrótu, służącego do ponownego uruchomienia systemu, gdy nie włączono niezabezpieczonej przeglądarki na powitalnym ekranie. Link pochodzący z ekranu błędu asystenta Tor Connection dodano do dokumentacji związanej z rozwiązywaniem problemów dotyczących połączenia z Torem.

Problemy związane z wyświetlaniem treści w niezabezpieczonej przeglądarce zostały naprawione, natomiast dodatki z gościa VirtualBox usunięte.

Obrazy systemu można pobrać z: https://tails.boum.org/install/index.en.html

Źródła:

  1. Tails – strona oficjalna: https://tails.boum.org/index.en.html
  2. Tails – nowości: https://tails.boum.org/news/version_4.25/index.en.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post

Wydano LXQt 1.0.0

Następny post

Co nowego w Calculate Linux 22?

Powiązane posty
BlackArch Linux

BlackArch 2020.06.01

29 maja wydano nową wersję systemu BlackArch 2020.06.01. Jest on specjalistyczną dystrybucją Linuksa powstałą w celu przeprowadzania testów penetracyjnych i bezpieczeństwa sieci. Została zbudowana na podstawie Arch Linux i jest z nim kompatybilna.

Więcej...