Peppermint OS 11 już jest

Screen z Peppermint OS
Peppermint

2 lutego 2022 roku wydano nową wersję Peppermint OS 11. Jest on dystrybucją o zastosowaniach ogólnych. Obecne wydanie oparto na Debianie (zmiana z Lubuntu). System jest lekki, szybki i zużywa mało zasobów komputera. Pewne aplikacje są z nim zintegrowane, ale działają one w chmurze obliczeniowej.

W niniejszej edycji wprowadzono kilka zmian. Jedną z nich jest nowa aplikacja o nazwie „Witamy w Peppermint”. Dostosowuje ona system do oczekiwań użytkownika poprzez instalację wybranego przez niego oprogramowania (pakietów oraz przeglądarki internetowej). Najnowsza wersja Peppermint posiada również „Peppermint Hub”, który łączy „Ustawienia Peppermint” z „Centrum Kontroli” w celu zarządzania systemem. Obecna edycja używa także „hblock” – bloker reklam bazujący na terminalu.

Środowisko graficzne Peppermint 11 zmieniono z LXDE na XFCE 4.16.2. Ubiquity zastąpiono zaś przez instalator Calamares. Podczas instalacji dołączono zestaw tapet pulpitu oraz ikon i motywy XFCE. Menedżerem plików został natomiast Nemo (zamiast dotychczasowego Thunara).

System można pobrać z: https://peppermintos.com/guide/downloading/

Źródła:

  1. Strona oficjalna Peppermint OS: https://peppermintos.com/
  2. Strona oficjalna Peppermint OS – nowości: https://peppermintos.com/2022/02/peppermint-release-notes/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

pass – menedżer haseł (nie tylko) dla geeków

Następny post
historia w bashu

To dopiero historia!

Powiązane posty
g monitor fedoralogo

Fedora 32

28 kwietnia wydano najnowszą Fedorę 32. Poinformował o tym lider projektu – Matthew Miller. Jest to dystrybucja Linuksa pod patronatem Red Hat. Rozwija ją społeczność skupiona wokół projektu.

Więcej...
Huawei KunLun Mission Critical Server mini

SUSE Linux Enterprise Server dla serwerów KunLun z technologią RAS 2.0

Firmy Huawei i SUSE poinformowały, że oprogramowanie SUSE Linux Enterprise Server jest preferowanym systemem operacyjnym dla serwerów KunLun z technologią RAS 2.0 produkowanych przez Huawei. System ten, oparty na wersji oprogramowania SUSE Linux Enterprise Server 12 Service Pack 2, obsługuje funkcje RAS 2.0 (skrót od Reliability, Availability, Serviceability  - niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania), w jakie został wyposażony serwer KunLun firmy Huawei.

Więcej...