Peppermint OS 11 już jest

Screen z Peppermint OS
Peppermint

2 lutego 2022 roku wydano nową wersję Peppermint OS 11. Jest on dystrybucją o zastosowaniach ogólnych. Obecne wydanie oparto na Debianie (zmiana z Lubuntu). System jest lekki, szybki i zużywa mało zasobów komputera. Pewne aplikacje są z nim zintegrowane, ale działają one w chmurze obliczeniowej.

W niniejszej edycji wprowadzono kilka zmian. Jedną z nich jest nowa aplikacja o nazwie „Witamy w Peppermint”. Dostosowuje ona system do oczekiwań użytkownika poprzez instalację wybranego przez niego oprogramowania (pakietów oraz przeglądarki internetowej). Najnowsza wersja Peppermint posiada również „Peppermint Hub”, który łączy „Ustawienia Peppermint” z „Centrum Kontroli” w celu zarządzania systemem. Obecna edycja używa także „hblock” – bloker reklam bazujący na terminalu.

Środowisko graficzne Peppermint 11 zmieniono z LXDE na XFCE 4.16.2. Ubiquity zastąpiono zaś przez instalator Calamares. Podczas instalacji dołączono zestaw tapet pulpitu oraz ikon i motywy XFCE. Menedżerem plików został natomiast Nemo (zamiast dotychczasowego Thunara).

System można pobrać z: https://peppermintos.com/guide/downloading/

Źródła:

  1. Strona oficjalna Peppermint OS: https://peppermintos.com/
  2. Strona oficjalna Peppermint OS – nowości: https://peppermintos.com/2022/02/peppermint-release-notes/
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Poprzedni post

pass – menedżer haseł (nie tylko) dla geeków

Następny post
historia w bashu

To dopiero historia!

Powiązane posty
ExTiX 21.1

ExTiX 21.1

3 stycznia 2021 roku wydano nową wersję ExTiX 21.1. Jest on pochodzącą ze Szwecji dystrybucją Linuksa przeznaczoną na komputery typu desktop. Obecnie opiera się on na dystrybucji Deepin 20.1. W przypadku wcześniejszej instalacji „VirtualBox Guest Additions” możliwe jest również uruchomienie systemu w trybie pełnoekranowym w „VirtualBox”.

Więcej...