Osiemnaste urodziny Tuxedo Computers

Źródło: profil Tuxedo Computers GmbH na LinkedIn
Źródło: profil Tuxedo Computers GmbH na LinkedIn

Urodzinowa Loteria

Tuxedo Computers to niemiecki producent komputerów osobistych oraz laptopów, który kładzie nacisk na wykorzystanie wolnego oprogramowania. Ich urządzenia składają się z odpowiednio dobranych komponentów, które idealnie współpracują z systemami GNU/Linux.

Firma została założona w 2004 roku oraz posiada siedzibę w Ausburg. W listopadzie tego roku mija osiemnaście lat od założenia firmy, w związku z czym została zorganizowana loteria. Aby wziąć w niej udział należy wysłać urodzinowe życzenia na adres getyourgift@tuxedocomputers.com do 15 grudnia. Dwie główne nagrody to laptop Tuxedo Infinite 13″ oraz duży Tux liczący 1.2m wzrostu. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Firmowy System Operacyjny

Oprócz produkcji sprzętu Tuxedo Computers pracuje nad własną dystrybucją Linuxa, która bazuje na Ubuntu. System nosi nazwę Tuxedo OS i jest dostępny do pobrania za darmo ze strony producenta. Przy zakupie klienci mają wybór między instalacją Ubuntu lub Tuxedo OS, który wykorzystuje interfejs graficzny KDE.

System cechuje się łatwością użycia, wsparciem ze strony Tuxedo Computers oraz wykorzystaniem powszechnie dostępnych programów o otwartym kodzie źródłowym. Fakt iż system jest dostępny do pobrania za darmo pozwala go przetestować przed zakupem sprzętu. W ten sposób można dokonać pewnej decyzji.

Same Zalety

Dużym atutem jest możliwość wydłużenia gwarancji nawet do pięciu lat. Cały proces produkcji odbywa się w Niemczech. Dodatkiem do zakupu sprzętu jest dostęp do chmury myTuxedo, w której można przetrzymywać do 10 GB plików. Jest to zaleta dla tych, którzy cenią prywatność swoich danych, ponieważ wszystkie dane przechowywane są na terenie Unii Europejskiej. Wsparcie techniczne jest również realizowane na terenie Niemiec.

Obecność takich rozwiązań na rynku jest dużą zaletą biorąc pod uwagę monopol, który posiada Microsoft. Rzadko kiedy istnieje możliwość zakupu laptopa bez zainstalowanego systemu Windows. Jeszcze rzadziej istnieje możliwość kupna z systemem Linux gotowym do użycia.

1 komentarz
  1. Witam, potrzebuję odzyskać zdjęcia z lInuxa Slackware który jest na dysku wraz z Windowsem. Nie mam zielonego pojęcia jak dostać się do tego systemu, jestem totalnie zielony. Dysk odziedziczyłem wraz z komputerem po rodzicach. Za pomoc bedę bardzo wdzięczny. Osobie zainteresowanej podam nr telefonu. Mieszkam w Łódzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
PyTorch

AMD dołącza do PyTorch Foundation

Następny post
OSEC 2023

OSEC FORUM 2023

Powiązane posty