SUSE rozszerza portfolio rozwiązań Cloud Native

SUSE rozszerza portfolio rozwiązań Cloud Native do zarządzania na dużą skalę różnorodnymi środowiskami natywnymi dla chmury.
SUSE rozszerza portfolio rozwiązań Cloud Native
 • Rancher Prime 2.0 będzie wspierać klientów w budowaniu i wdrażaniu niezawodnych środowisk pracy dzięki udoskonalonym narzędziom integracyjnym, dodatkowym rozszerzeniom i opartemu na sztucznej inteligencji asystentowi
 • Nowa edycja społecznościowa Rancher 2.8 wprowadza obsługę Kubernetes 1.27, nowy publiczny interfejs API i rozszerzone możliwości GitOp
 • SLE Micro 5.5 zapewnia nową funkcjonalność polegającą na możliwości pobierania obrazów kontenerów i obciążeń z zaufanych rejestrów
 • SUSE demonstruje pierwszą wersję zestawu SUSE Edge integrowanego z IIoT, który zostanie wprowadzony na rynek w 2024 r.

Chicago, Illinois (KubeCon North America) – 7 listopada 2023 r. – SUSE®, firma tworząca systemy SUSE Linux Enterprise (SLE), Rancher i NeuVector, ogłosiła dziś dostępność Rancher Prime 2.0, zwiększającego możliwości klientów w zakresie bezpiecznego i skalowalnego zarządzania heterogenicznymi, wielochmurowymi wdrożeniami Kubernetesa. SUSE zaprezentowała również najnowsze aktualizacje w społecznościowej edycji Ranchera, system SLE Micro 5.5 oraz plany dotyczące przyszłości rozwiązania SUSE Edge. Nowości te wychodzą naprzeciw zróżnicowanym potrzebom programistów, realizując jednocześnie misję firmy SUSE polegającą na zapewnianiu użytkownikom możliwości wyboru technologii.

„W Rancher Prime dalej koncentrujemy się na zwiększaniu produktywności klientów, zapewniając im proste i bezpieczne środowisko zarządzania kontenerami w całej infrastrukturze, obejmującej centra danych, różne chmury i środowisko brzegowe” – powiedział Peter Smails, dyrektor generalny działu Enterprise Container Management w SUSE. „Wydanie Rancher 2.8 demonstruje również nasze ciągłe zaangażowanie na rzecz społeczności open source, zapewniając jej ulepszone narzędzia i większą wszechstronność Ranchera”.

Rancher Prime 2.0 pomaga klientom uzyskać więcej korzyści ze stosowania Kubernetesa

Rancher Prime 2.0, czyli komercyjne wydanie SUSE dla przedsiębiorstw, jest z założenia interoperacyjne. Zapewnia klientom jeszcze większą wartość i wsparcie:

 • Ściślejsza integracja z całym portfolio i nowe rozszerzenia interfejsu użytkownika (UIE): Rozszerzenia interfejsu użytkownika upraszczają operacje i zwiększają produktywność użytkowników poprzez wbudowanie funkcjonalności narzędzi SUSE i innych firm bezpośrednio w interfejs użytkownika Rancher Prime. Nowe UIE obejmują:
  • NeuVector jest teraz ściśle zintegrowany z Rancher Prime, zapewniając klientom płynne zarządzanie kontenerami od operacji, zarządzania po bezpieczeństwo;
  • Interfejs Cluster API (CAPI) usprawnia wdrażania klastrów Kubernetesa w środowiskach składających się z wielu chmur jak i w chmurach hybrydowych, zapewniając pojedynczą, znormalizowaną implementację poczynając od brzegu sieci po dowolne inne miejsca.
 • Wprowadzenie Rancher Prime Application Collection: Kolekcja aplikacji Rancher Prime, dostępna w wersji zapoznawczej, to wyselekcjonowana biblioteka aplikacji deweloperskich i infrastrukturalnych. Aplikacje są stworzone i spakowane za pomocą SUSE Linux Enterprise (SLE) Base Container Images. Dzięki temu klienci mogą szybko i łatwo uruchamiać te aplikacje, mając pewność, że są one wspierane przez zasady zerowego zaufania SUSE i objęte gwarancjami bezpieczeństwa dla całego łańcucha dostaw oprogramowania podczas tworzenia obciążeń i aplikacji.
 • Asystent klienta Rancher Prime oparty na sztucznej inteligencji: Asystent jest teraz ogólnie dostępny na kanale Slack dla klientów Rancher Prime i poprawia komfort użytkowania, zapewniając wgląd i wskazówki dotyczące niezliczonych tematów, w tym instalacji i konfiguracji, wydajności i rozwiązywania problemów.
 • Benchmarking i długoterminowe wsparcie serwisowe: Rozwiązanie SUSE, dostępne wyłącznie dla klientów Rancher Prime, zapewnia teraz udokumentowane testy porównawcze wydajności w oparciu o testy warunków skrajnych w poziomie (liczba klastrów) i pionie (pody i nody), zapewniając klientom wgląd w to, jak zoptymalizować swoje wdrożenia. Aby lepiej dostosować się do cyklu życia aplikacji, klienci mogą teraz korzystać z długoterminowego wsparcia serwisowego (LTSS) dla RKE2 (Rancher Kubernetes Engine v2), które wydłuża cykl życia w środowisku produkcyjnym do dwóch lat.

 • Dostępność na platformach AWS i Azure Marketplace: Nawiązując do niedawno ogłoszonej dostępności NeuVector na AWS, SUSE ogłosiło, że NeuVector będzie dostępny również na Azure Marketplace, a Rancher będzie dostępny na AWS Marketplace i Azure Marketplace przed końcem roku. Dostępność w Marketplace zapewnia klientom prosty sposób na wdrożenie Ranchera i NeuVectora w środowiskach hiperskalerów, jednocześnie zmniejszając ich zobowiązania dotyczące wydatków na chmurę.

Michael Nichols, użytkownik Rancher Prime pełniący funkcję architekta bezpieczeństwa informacji w Toyota Material Handling, stwierdził: „Toyota stawia na efektywne zarządzanie, a możliwość przeznaczania kolejnych cykli na inne zadania priorytetowe, zamiast na ręczne budowanie systemu, to naprawdę duża zaleta. Kiedyś usuwanie awarii zajmowało nam godziny, a nawet dni, ale od czasu wdrożenia Rancher Prime nie musimy już tego robić”.

Rozszerzona obsługa Kubernetesa i ulepszenia platformy Rancher

Rancher 2.8 jest już ogólnie dostępny z nowymi funkcjami, w tym:

 • Uaktualniona obsługa Kubernetesa: Rancher 2.8 dodaje obsługę Kubernetes 1.27, umożliwiając użytkownikom wykorzystanie najnowszych ulepszeń w Kubernetesie, w tym lepsze skalowanie skonteneryzowanych obciążeń, większe bezpieczeństwo, ulepszenia interfejsu uruchomieniowego kontenera (CRI) i rozszerzoną obsługę sieci w klastrach Kubernetes.
 • Ulepszone dostosowywanie platformy dzięki nowemu, samoobsługowemu i bezpiecznemu publicznemu interfejsowi API: Nowy, w pełni udokumentowany publiczny interfejs API umożliwia użytkownikom dostosowanie wdrożenia za pomocą publicznych, niestandardowych definicji zasobów (CRD) w celu dostosowania obciążeń, wydajnego skalowania i usprawnienia procesów automatyzacji w celu spełnienia ich konkretnych potrzeb.
 • Ulepszone obiegi zadań GitOps: Natywna funkcjonalność GitOps Ranchera obsługiwana przez Fleet oferuje teraz wykrywanie driftu i uzgadnianie driftu w ramach procesów ciągłego wdrażania.

Większe bezpieczeństwo kontenerów na brzegu sieci

SLE Micro 5.5, ultra-niezawodny, lekki system operacyjny stworzony specjalnie dla skonteneryzowanych i zwirtualizowanych obciążeń, umożliwia teraz użytkownikom pobieranie obrazów kontenerów i obciążeń z zaufanych rejestrów. Pozwala im również na integrację obrazów i przesyłanie do wykorzystania w środowiskach air-gapped. Dzięki temu można tworzyć procesy, w których bezpośredni dostęp do rejestrów jest niepożądany lub niemożliwy. Integracja kontroli zgodności podczas przesyłania obrazów do środowisk z ochroną air-gapped jest niezbędna do utrzymania bezpieczeństwa i integralności środowisk brzegowych.

Przygotowanie SUSE Edge na przyszłość przemysłowego IoT

W tym tygodniu firma SUSE po raz pierwszy zaprezentowała wstępną wersję platformy SUSE Edge zintegrowaną z rozwiązaniami IoT wykorzystywanymi w przemyśle. Wersja finalna będzie dostępna w 2024 roku. Korzystając z Edge IIoT organizacje mogą płynnie przejść od starszych technologii do korzystania z nowoczesnych obciążeń brzegowych opartych na kontenerach, Kubernetesie i otwartych standardach.

Na początku 2024 r. SUSE rozszerzy swoje partnerstwa w zakresie rozwiązań brzegowych z Buoyant i Synadia.

 • SUSE będzie kontynuować współpracę z Buoyant, twórcami opartej na Rust usługi service mash o nazwie Linkerd, aby wprowadzić do niej możliwości rozbudowy. Pozwoli to użytkownikom na wprowadzanie węzłów i obciążeń innych niż Kubernetes do ich środowiska Kubernetes w sposób bezpieczny i niezawodny, nawet w otwartym Internecie, i ostatecznie pomoże przenieść starsze systemy klientów do nowoczesnego świata.
 • SUSE będzie kontynuować współpracę z Synadia w celu rozszerzenia interoperacyjności NATS.io o stos SUSE Edge, zapewniając skalowalny i wysokowydajny system przesyłania komunikatów w ramach infrastruktury z rozwiązaniami natywnymi dla chmury i środowisk brzegowych (cloud-edge). Współpraca obejmuje zarówno „konfigurację High-Availability z dwoma węzłami” zaprojektowaną dla wdrożeń brzegowych o ograniczonych zasobach, jak i połączenie NATS jako opcji zaplecza dla K3S za pośrednictwem interfejsu KINE.

Więcej informacji o Rancher by SUSE można uzyskać na stronie www.rancher.com oraz na stoisku C4 podczas wydarzenia KubeCon & CloudNativeCon North America.

Całość komunikatu dostępna jest na stronie:
https://www.suse.com/pl-pl/news/SUSE-Enhances-Cloud-Native-Portfolio-to-Manage-Diverse-Cloud-Native-Environment-at-Scale/

O firmie SUSE

SUSE jest światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych, niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań open source dla przedsiębiorstw, w tym SUSE Linux Enterprise (SLE), Rancher i NeuVector. Ponad 60% firm z listy Fortune 500 korzysta z rozwiązań SUSE do obsługi obciążeń o znaczeniu krytycznym, umożliwiając im wprowadzanie innowacji wszędzie – od centrum danych po chmurę, urządzenia brzegowe i nie tylko. SUSE przywraca “otwartość” do otwartego oprogramowania, współpracując z partnerami i społecznościami, aby zapewnić klientom sprawność w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z innowacjami dzisiaj i swobodę ewolucji ich strategii i rozwiązań jutro. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.suse.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni post
LXQt 1.4.0

Wydanie środowiska graficznego LXQt 1.4.0

Następny post
Fedora Linux 39

Najnowsza Fedora 39 jest już dostępna

Powiązane posty