Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Serwis Linux.pl rozpoczął swoją działalność w styczniu 2003 roku i ma na celu popularyzację systemu Linux oraz idei Wolnego i Otwartego Oprogramowania w Polsce. Przez ten cały czas staramy się stanowić opiniotwórcze źródło informacji o Linuksie w Polsce i na świecie, między innymi za pomocą katalogów tematycznych, aktualnych informacji w dziale news czy opracowań technicznych.

 

Prawa autorskie

Licencje nie dotyczą logotypów oraz zastrzeżonych znaków handlowych wykorzystywanych do publikacji.

Publikacje naszego autorstwa udostępnione są na dwóch licencjach (do wyboru dla dalszego rozpowszechniania):

  • GNU FDL (GNU Free Documentation License), pozwala to na swobodną redystrybucję ich z zachowaniem zasad dotyczących tej licencji,
  • Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0 PL), pozwala ona na swobodne kopiowanie i rozpowszechnianie treści zawartych na stronie, oraz tworzenie artykułów zależnych - z uznaniem autorstwa: należy w treści  (zazwyczaj na końcu) podać źródło pochodzenia wraz z linkiem prowadzącym do publikacji i nazwą licencji.

Prawidłowa forma podania źródła:

Źródło: Linux.pl na licencji CC-BY 3.0 PL

 

Społeczność Linux.pl

facebook icon twitter icon googleplus icon youtube icon

 

Kanały RSS

Informacje z naszego serwisu możesz również śledzić za pomocą popularnego protokołu RSS, poniżej znajduje się lista wybranych kanałów naszych zasobów:

 

Dodatkowe informacje

 

Wsparcie finansowe

 

Głównym źródłem finansowania serwisu Linux.pl są środki własne pozyskane częściowo z reklam oraz z działu hostingu. Pozwala to nam na finansowanie podstawowych potrzeb portalu - zapewnienie zaplecza serwerowego, oraz podstawową opiekę techniczną i merytoryczną nad stroną. 

Tym bardziej dziękujemy za każdą wpłatę od naszych Czytelników!

Dzięki temu czujemy się docenieni i zobowiązani utrzymywać całkowicie bezpłatnie takie usługi jak serwer Jabbera oraz pocztę w domenie Linux.pl - całkowicie wolną od reklam z naszej strony, chronioną rozwijanymy przez nas filtrami antyspamowymi oraz dostępną przez dowolny standardowy protokół pocztowy.

Dodatkowo na potrzeby ciekawych serwisów internetowych związanych z Linuksem, bądź dla projektów linuksowych i open source udostępniamy bezpłatnie i bezterminowo subdomeny w domenie Linux.pl lub jeżeli zachodzi taka potrzeba miejsce na serwerze na stronę, pliki czy pocztę.