Informacje o nas

Serwis Linux.pl rozpoczął swoją działalność w styczniu 2003 roku i ma na celu popularyzację systemu GNU Linux oraz idei Wolnego i Otwartego Oprogramowania w Polsce. Przez ten cały czas staramy się stanowić opiniotwórcze źródło informacji o Linuksie w Polsce i na świecie, między innymi za pomocą katalogów tematycznych, aktualnych informacji w dziale news czy opracowań technicznych.

Od 2008 roku wchodzimy w skład Otwartej Agencji Informacyjnej (OAI), a nasze publikacje pojawiają się również na łamach Wikinews.org.

Prawa autorskie

Licencje nie dotyczą logotypów oraz zastrzeżonych znaków handlowych wykorzystywanych do publikacji.

Publikacje naszego autorstwa udostępnione są na dwóch licencjach (do wyboru dla dalszego rozpowszechniania):

  • GNU FDL (GNU Free Documentation License), pozwala to na swobodną redystrybucję ich z zachowaniem zasad dotyczących tej licencji,
  • Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska (CC BY 3.0 PL), pozwala ona na swobodne kopiowanie i rozpowszechnianie treści zawartych na stronie, oraz tworzenie artykułów zależnych – z uznaniem autorstwa: należy w treści  (zazwyczaj na końcu) podać źródło pochodzenia wraz z linkiem prowadzącym do publikacji i nazwą licencji.

Prawidłowa forma podania źródła:

Źródło: Linux.pl na licencji CC-BY 3.0 PL

Kanały RSS

Informacje z naszego serwisu możesz również śledzić za pomocą popularnego protokołu RSS, poniżej znajduje się lista wybranych kanałów naszych zasobów: