KernUP jest forkiem starego programu KernelUP. Został całkowicie przepisany od podstaw w celu optymalizacji i naprawy starych błędów swojego poprzednika.
Program tak jak jego poprzednik służy do automatycznej aktualizacji jądra sytemu operacyjnego.
Program został wyposażony w kilka funkcji, oto one:
Wiele firm stawia sobie za cel optymalizację kosztów swojej działalności przy wzroście jakości i efektywności stosowanych narzędzi informatycznych. Na pierwszy rzut oka te dwie kwestie wydawać się mogą sprzeczne, ale istnieje rozwiązanie, które może je zapewnić.
Jednym z możliwych rozwiązań jest wdrożenie w firmie systemu operacyjnego Linux oraz narzędzi biurowych i finansowo–księgowych na nim pracujących.
openSUSE Build Service (OBS) to kompletne rozwiązanie do tworzenia oprogramowania działającego na różnych systemach operacyjnych i platformach sprzętowych. Przykładowo można w nim utworzyć pojedynczy pakiet oprogramowania gotowy do uruchomienia w systemach openSUSE Leap 42.1, Centos 7.x czy SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 1 działających na platformach x86-64, ARM64, Power czy z Systems. Bez usługi openSUSE Build Service niezmiernie trudno byłoby zarządzać tak różnymi definicjami kompilacji. openSUSE Build Service zyskał teraz większą wydajność w przypadku 64-bitowej architektury ARM dzięki udostępnieniu serwerów przez firmę Applied Micro.
Użytkownicy przeglądarki Google Chrome na 32-bitowych wersjach Linuksa powinni już teraz rozpocząć przesiadkę na inną przeglądarkę lub na otwartą wersję Chrome - Chromium. Już jakiś czas temu Google zapowiedziało zakończenie wsparcia od marca 2016 roku dla Ubuntu 12.04 LTS (posiadającego wsparcie Canonical do połowy 2017 roku), Debiana 7 (Wheezy) oraz dla wszystkich 32-bitowych wersji Linuksa. Od niedawna użytkownikom tych systemów pokazuje się komunikat o końcu wsparcia dla ich systemów zaraz po uruchomieniu przeglądarki.
Firma SUSE udostępniła SUSE Enterprise Storage 2, nową wersję swego opartego na oprogramowaniu samozarządzanego, samonaprawiającego się, rozproszonego rozwiązania pamięci masowej. SUSE Enterprise Storage 2 to pierwsze i jedyne rozwiązanie oparte na Ceph obsługujące różne systemy operacyjne. Pomaga ono klientom wdrożyć przy niższych kosztach pamięci masowe definiowane przez oprogramowanie. SUSE współpracuje również z partnerami nad stworzeniem wersji SUSE Enterprise Storage dla urządzeń wykorzystujących 64-bitową technologię ARM.
30 kwietnia 2015 roku Facebook wyłączył swoje Chat API oparte na XMPP (służące do komunikacji z Messengerem), a w związku z tym przestała działać obsługa wiadomości Facebooka w Pidginie - czy też ogólnie w oprogramowaniu korzystającym z biblioteki libpurple.
Na szczęście pojawiła się nowa wtyczka - działająca, ale wciąż jeszcze rozwijana w ramach Google Summer of Code 2015 przez Jamesa Geboskiego (jgeboski). Ma ona stanowić zamiennik dotychczas stosowanej wtyczki o nazwie "Facebook XMPP".
Zadaniem programu AuN jest automatyczne wyszukanie aktualizacji systemu
W razie wystąpienia nowych aktualizacji wyświetlone odpowiednie powiadomienie przy pomocy notify-send, zawierające informacje o liczbie dostępnych aktualizacji bądź automatyczna instalacja dostępnych aktualizacji wraz z wyświetleniem powiadomienia o wykonywanym działaniu.
Kilk na kolumnę i sortujemy według jej zawartości, a gdy już posortowane, odwracamy porządek wyświetlania. Skoro to tak naturalna i dawno przyjęta praktyka, to dlaczego w Midnight Commanderze nie było jej jeszcze do niedawna? Tego nie wiem i tego też nie szukałem.
Znalazłem to przy okazji któregoś z kolei szukania, jak sortować kombinacją klawiszy. Robienie tego w kilku krokach za pomocą menu było dość wkurzające.
Z pewnością wśród technologii systemów plików, FUSE (Filesystem in USErspace) jest jednym z przydatniejszych narzędzi jakie do tej pory stworzono. Na jego bazie powstało już wiele ciekawych i pożytecznych projektów, z których najbardziej popularny to ntfs-3g - pozwalający montować w trybie odczytu i zapisu partycje NTFS.
Postanowiłem przybliżyć nieco najciekawsze zastosowania FUSE - w szczególności takie, o których mało kto słyszał, a mogą być bardzo przydatne do codziennej pracy.
Co będzie nam potrzebne aby uruchomić grę Age of Empires 3 pod Linuksem?
- zainstalowany program Wine (Co to jest Wine?)
- plik mfc42.dll
- plik d3dx9_25.dll
- nocd age3.exe (niestety sprawdzanie autentyczności na Wine jak narazie nie działa)
- trochę czasu i odrobina cierpliwości
Strona 1 z 2