Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W poniedziałek 28 grudnia 2015, w wieku 42 lat zmarł Ian Murdock - jedna z najważniejszych postaci świata Linuksa i Wolnego Oprogramowania. W 1993 roku jeszcze jako student Purdue University stworzył dystrybucję Debian - jeden z największych i najbardziej udanych projektów programistycznych jakie dotychczas powstały.

Obecnie w rozwój Debiana zaangażowanych jest ponad 1000 osób, zaś Ian zapisał się na stałe na kartach historii swoim zaangażowaniem w społeczność Wolnego Oprogramowania. Dzięki swojej pasji i doświadczeniu stanowił inspirację dla wielu z nas. Jego śmierć jest wielką stratą dla całego świata Linuksa i Wolnego Oprogramowania.

 

Rodzina Murdocka prosiła o poszanowanie ich prywatności w tych trudnych chwilach, kondolencje mogą być wysyłane na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze   

zen
+5 #4 RIPzen 2016-01-05 10:48
kamień milowy...kurde jestem młodszy o dokładnie dekadę ale mam wrażenie, że właśnie ten kamień milowy w it przemija na moich oczach...spoczywaj w pokoju Ian niech Ci ziemia lekką będzie..
Cytować
Amator linuksa
0 #3 RE: Twórca Debiana - Ian Murdock nie żyjeAmator linuksa 2015-12-31 18:10
28 grudnia urodziny świętuje Linus Torvalds.
Cytować
arek
+2 #2 RE: Twórca Debiana - Ian Murdock nie żyjearek 2015-12-31 11:43
Cytuję Sławek44:
co było powodem smierciw tak mlodym wieku?


Oficjalnie nie wiadomo. Istnieje podejrzenie, że mogło być to samobójstwo związane z rzekomym pobiciem przez policję. Sugerują to wpisy na twitterze, które się pojawiły w poniedziałek. Potem jednak zostały skasowane, a konto zawieszone - niektórzy sugerują, że to było włamanie na konto.
Cytować
Sławek44
+2 #1 RE: Twórca Debiana - Ian Murdock nie żyjeSławek44 2015-12-31 02:15
co było powodem smierciw tak mlodym wieku?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież