Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Po pięciu miesiącach testów ukazało się nowe, oznaczone numerem 2016.1 wydanie Kali Linux - popularnej dystrybucji przeznaczonej do testów bezpieczeństwa. Jest to pierwsza wersja ciągłego planu wydawniczego, opartego na Debianie Testing, które zapowiedziane było przy okazji wydania numer 2.0 (sana). Oznacza to zerwanie ze standardowymi wydaniami opartymi na kolejnych wersjach Debiana, w zamian za to prowadzone będzie jedno główne repozytorium na bieżąco uatualniane na podstawie zmian w Debianie Testing. 

 

 Nowa wersja przynosi uaktualnienie wersji oprogramowania używanego przez Kali Linux. Jedną z ważniejszych zmian jest, zgodnie z zaleceniami VMware, przejście po szeregu testów na open-vm-tools - wolnej implementacji VMware Tools.

 Nad sprawnym przebiegiem aktualizacji pakietów z repozytorium Debiana do Kali Linux ma czuwać testowany przez ostatnie 5 miesięcy system notyfikacji. Dzięki temu uaktualnienie w repozytorium Kali ma się pojawiać w przeciągu 24-48 godzin od wydania aktualizacji w Debianie. Twórcy dystrybucji udostępnili również specjalne narzędzie Kali Linux Package Tracker, za pomocą którego można śledzić zmiany w wersjach pakietów - w tym na przykład sprawdzać na bieżąco jaka wersja poszczególnych narzędzi znajduje się w repozytorium.

 

Migracja z Kali 2.0 (sana) do wersji ciągłej jest bardzo proste. Wystarczą do tego poniższe komendy: 

cat << EOF > /etc/apt/sources.list
deb http://http.kali.org/kali kali-rolling main non-free contrib
EOF
apt-get update
apt-get dist-upgrade
reboot

 

Zmiana jest o tyle zalecana, że repozytoria Kali sana nie będą już dłużej uaktualniane i zostaną wyłączone 15 kwietnia 2016 roku.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież