Linux.pl

 START  |  BLOG  |  FORUM  |  POCZTA  |  HOSTING

Hosting Linux.pl
Smaller Default Larger
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pod koniec stycznia 2020 roku wydano Kali Linux 2020.1. Jest on jedną z dystrybucji Linuksa typu specjalistycznego. Służy do przeprowadzania testów bezpieczeństwa i łamania zabezpieczeń. System zbudowano na dystrybucji Debian GNU/Linux i działa on na zasadzie modelu ciągłego (rolling release). W obecnej wersji systemu dokonano też wielu zmian w porównaniu z wersjami poprzednimi.

 

 

 

Kali Linux 2020.1 pulpit

Pierwsza z nich jest związana z faktem, że jako użytkownik domyślny używane jest konto „zwykłe” (czyli „Kali) zamiast konta typu „root” i hasła „toor” (wyjątkami są obrazy typu „NetHunter” które nadal mają możliwość używania obu rodzajów kont).

 

Druga to mniej rodzajów obrazów ISO – dostępne obrazy typów „Install” i „Netinstall” oraz jeden obraz „Live”, które umożliwiają instalację Kali Linux z wybranym pulpitem.

 

W trzeciej obrazy ARM są także dostępne, z wyjątkiem obrazu dla Pinebook Pro, który wycofano, nadal używają one domyślnego konta „root”.

 

Czwarta to zmiana podstawowej wersji z GNOME na Xfce, ale dostępne są także inne: KDE, MATE oraz LXDE oraz nowy motyw dla GNOME w wersjach jasnej i ciemnej.

 

Ostatnia to dodanie nowych narzędzi: cloud-enum, emailharvester, phpggc, sherlock i splinter oraz aktualizację pakietów.

 

Obrazy systemu można ściągnąć ze strony: Downloads

 

Źródła:

 1. Kali Linux 2020.1

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież